Archiwum > Innowacje, projekty, programy > Innowacja "Zastosowanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" 2022-2023
Kolorowanki 3D Quiver
"Quiver łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami. Pomalowane kredkami obrazki aplikacja ożywia i nadaje im trójwymiarowe kształty. Wiele kolorowanek posiada dodatkowe funkcje uruchamiane w aplikacji, np. podskakiwanie krówki, obsługa wozu strażackiego, podświetlanie elementów komórki zwierzęcej. I wiele więcej…" (Źródło: https://perceptiedukacja.pl/quiver).
W każdym tygodniu pan Krzysztof przygotowuje uczniom tematyczne kolorowanki Quiver (#quiver3d), dzięki którym uczą się skanowania tabletem lub telefonem kodów QR i swoich pokolorowanych obrazków oraz "wyczarowują" wirtualne rzeczy.
Na rogu ulicy Rzecznej i Wąskiej na budynku gospodarczym "Okruszka" powieszona została tablica informacyjna z kodem QR związana z "Kwietną łąką". Tablicę i łąkę przygotowali uczniowie wraz z opiekunami w ramach działań Zespołu do spraw promocji ośrodka i innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych".
Celem projektu jest podnoszenie świadomości ekologicznej w środowisku szkolnym i lokalnym oraz zachęcenie do tworzenia naturalnych "kwietnych łąk" z korzyścią dla owadów i całego ekosystemu. Więcej informacji można uzyskać po zeskanowaniu kodu QR na tablicy informacyjnej.
Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Tablica informacyjna "Kwietna łąka" z kodem QR. Kwiecień 2022
Uczniowie pod opieką Krzysztofa Biełookiego tworzą tablicę informacyjną o "Kwietnej łące" z kodem QR do linku z prezentacją multimedialną na temat w języku polskim wraz z tłumaczeniem na język angielski (przez Google Translator). Do wykonania szkicu na tablicy użyty został komputer i rzutnik. Projekt realizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych".
Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Przygotowanie "Kwietnej łąki". Kwiecień 2022
W ramach innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów o tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" przeprowdzoane zostały zajęcia związane z cyfrowym kodowaniem i odkodowywaniem informacji. Uczniowie poznali zastosowania kodów QR i paskowych na prezentacji multimedialnej i kartach pracy. Generowali kody QR lub odczytywali je za pomocą smartfonów. Ponadto na zajęciach powstał projekt tablicy informacyjnej z kodem QR z linkiem do prezentacji o "kwietnej łące" (autorstwa Krzysztofa Biełookiego wraz z uczniami). Tablica zawiśnie na budynku gospodarczym obok łąki. Ziemię do łąki załatwił pan Krzysztof Biełooki, nasiona do łąki pani dyrektor Helena Rudzis-Gruchała i nauczyciele Kinga Świderska i Krzysztof Biełooki oraz Stowarzyszenie "Przyjaciele Okruszka".
Dziękujemy uczniom klas: III C PP, VII B SP, I B PP, II B PP za zaangażowanie przy pracach ogrodniczych.
Do wystawy fotograficznej "Zbytki Kołobrzegu" wykonane zostały podczas zajęć komputerowych tablice ze zdjęciami uczniów i kodami QR. Uczniowie poznali zastosowania kodów QR i sposoby ich generowania i odczytywania. Ponadto uczniowie wyszukiwali informacje o tematyce wykonanych zdjęć i następnie tłumaczyli je automatycznie w Google Translator z języka polskiego na ukraiński, angielski i niemiecki. Dzięki temu nie tylko polscy, ale i także zagraniczni turyści i goście mogą poznawać zabytki Kołobrzegu - te bardziej i mniej znane - uchwycone okiem uczniów.