Maj 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2022

WydarzeniaAkcja NAKRĘTKI DLA MICHAŁA

W piątek przekazaliśmy kolejną porcję nakrętek. W roku szkolnym 2021/22 wspólnymi siłami z zaprzyjaźnionymi placówkami szkolnymi i organami państwowymi udało się zebrać kolejną tonę nakrętek. Uczniowie ośrodka cały rok sumiennie zapełniali "okruszkowe serce" wykazując się postawą proekologiczną i ogromną empatią. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład w leczenie Michała i ochronę naszej planety.

Opracowanie: Koło wolontariatu w SOSW "Okruszek"


Z okazji Dnia Matki

Mamo, mamo to dla Ciebie. Prezentacje wokalne uczniów. W piosence ukryta nasza miłość i wdzięczność dla naszych kochanych rodziców.

Opracowanie: Okruszek
Życzenia z okazji Dnia MatkiWystawa "Nasi uczniowie"

Od poniedziałku (30.05.2022) z okazji Dnia Dziecka można obejrzeć wystawę fotograficzną: "Nasi uczniowie" w ramach Zespołu do Spraw Promocji Ośrodka oraz innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Autorami zdjęć wykonanych podczas zajęć komputerowych są uczniowie, a autorem fotomontaży jest nauczyciel Krzysztof Biełooki.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Mural "Nasi uczniowie"

W piątek (20.05.2022) ukończony został mural, pt. "Nasi uczniowie" autorstwa Krzysztofa Biełookiego, nauczyciela SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu. Mural wykonali uczniowie podczas zajęć w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Na muralu znajduje się kod QR z linkiem do strony internetowej "Okruszka". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej pracy.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki"Kołobrzeski Dzień Sportu dla Osób z Niepełnosprawnościami"

"Kołobrzeski Dzień Sportu dla Osób z Niepełnosprawnościami" - pod taką nazwą zorganizowaliśmy w dniu wczorajszym imprezę sportową w której wzięli udział uczniowie naszego ośrodka, a także podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Specjalnego Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu. Zadaniem uczestników było pokonanie 10 konkurencji sportowych m.in slalom na 5 m, rzut kółek na pachołek, przetaczanie na materacu oraz wiele innych. Na każdego czekał również słodki poczęstunek, natomiast w trakcie wydarzenia można było pobawić się w rytm świetnej muzyki.
Po dwóch latach przerwy mogliśmy wrócić i mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, żeby w następnym roku ponownie zorganizować takie spotkanie w jeszcze szerszym gronie.
Dziękujemy wolontariuszom oraz ich opiekunom p. M. Rogulskiej oraz p. R. Kotowi z Policealnej Szkoły Medycznej za wsparcie w organizacji oraz w trakcie trwania imprezy. Impreza została sfinansowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka " oraz Radę Rodziców.

Opracowanie: Iwona Bogucka, Rodosław MichałowskiDzień dla Mamy i Taty

24 maja 2022 r.  uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli  w warsztatach rękodzieła artystycznego: Malujemy torby razem z mamą, razem z tatą. Celem warsztatów było stworzenie warunków do pełnej integracji rodziców, uczniów i nauczycieli. Bazą dla takiej integracji był udział w warsztatach,  podczas których rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli możliwość udziału w nieskrępowanej kreatywnej zabawie. Każdy z uczestników stworzył niepowtarzalne artystyczne dzieło sztuki. Podsumowaniem warsztatów była degustacja pysznych ciast i lemoniad, przygotowanych specjalnie dla rodziców, przez uczniów z klas przysposabiających do pracy. Wszyscy świetnie się bawili, czemu sprzyjała różnorodność zadań  oraz wspaniała atmosfera, dzięki czemu zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele,  spontanicznie czerpali radość ze wspólnej zabawy. Dziękujemy rodzicom za przyjęcie zaproszenia i udział w warsztatach.
Warsztaty rękodzieła artystycznego sfinansowało Stowarzyszenie na Rzecz  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: Beata Rebelska, Joanna Baksa


Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Poniedziałkowe przedpołudnie obfitowało w mnóstwo wrażeń i atrakcji. Klasy IIIA, IVB i VIIA uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa ekologiczno – edukacyjnego „Leśne ludki” w Stojkowie. Pogoda jak na Karaibach, gospodarze po piracku obwieźli nas po okolicznych bezdrożach. Przejażdżka była ekscytująca, czuliśmy się jak na prawdziwym safari. Miejscowe zwierzęta były bardzo przyjazne, pozwalały się głaskać i karmić i przytulać. Przemili gospodarze poczęstowali nas kiełbaską i ziemniakami z prawdziwego ogniska. Trudno było się pożegnać z piękną przyrodą, lasem, łąką i zagrodą.

Opracowanie: OkruszekUczniowie "Okruszka" na Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego

W czwartek 19.05.2022 uczniowie SOSW Okruszek wyjechali na wycieczkę do Złocieńca, gdzie uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego. Drużyna z Okruszka grała w grupie B i rozegrała mecze z Zespołem Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych z Bobrowa oraz z drużyną Szczecin II. Mecz z ZPE-T II Bobrowo wygraliśmy 1:0 po pięknej bramce Patryka Bartoszewicza, natomiast mecz z drużyną Szczecin II zakończył się remisem 0:0. Pozwoliło nam to zająć I miejsce w naszej grupie. Rozegraliśmy również mecz o 3 miejsce turnieju z drużyną z z grupy A ze Szczecinka. Tu niestety przeciwnicy okazali się lepsi i przegraliśmy 0:3. Pomimo to wycieczka przebiegała w atmosferze sportowego pobudzenia i radości z udziału w zawodach. Kiełbaska z grilla i grochówka były pyszne. Wyjazd został sfinansowany ze środków Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: OkruszekZ wizytą w DPS w Piotrowiacach

Dnia 18 maja uczniowie klasy III B i VII B wraz z opiekunami pojechali do DPSu Piotrowice. Wśród atrakcji tego dnia były konkursy sportowe, zabawy przy muzyce, poczęstunek z grillem. Otwarcia integracji dokonał dyrektor DPSu p. Robert Jaruzel. Następnym krokiem imprezy było wspólne uprzątnięcie placu zieleni. Na zakończeniu integracji zarząd DPSu w składzie:
  • prezes - Antoni Bernatowicz,
  • dyrektor - Robert Jaruzel
  • wygłosili podziękowanie.
Pan wicedyrektor SOSW Dariusz Wojciechowski podziękował za gościnę i wręczył upominki na ręce przedstawicieli zarządu DPSu.

Opracowanie: OkruszekUdział w I Przeglądzie Form Artystycznych w Sławnie

Grupa taneczna "Niepowatrzalni" wystąpiła z choreografią "Siła marzeń" podczas I Przeglądu Form Artystycznych w Sławnie, na zaproszenie SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Marii Grzegorzewskiej. Zebraliśmy ogrom pochwał oraz wielkie brawa po naszym występie. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, każdy z występów dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję wystąpić tam jeszcze nie jeden raz.

Opracowanie: Paulina SotyńZajęcia w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły gościli w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci . Wraz z Przedziadkiem i jego Ancymonami, podróżowali za pomocą magicznej busoli po całym świecie. Autorem tej cudownej książki  jest Paul McCartney, członek dobrze znanego zespołu The Beatles. Dziękujemy Pani Agacie za wspaniałe spotkanie.

Opracowanie: Anna Leśniewska
5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualnąo
raz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.


© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego