Styczeń 2019 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Styczeń 2019

Archiwum > Wydarzenia > 2019
 Lekcja muzealna "Powstanie wielkopolskie"

W środę 23 stycznia uczniowie pięciu klas SOSW „Okruszek” odwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, gdzie wzięli udział w lekcji pt. „Powstanie wielkopolskie”. Wystawa prezentowana jest ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu powstania. Uczniowie mogli dowiedzieć się, kiedy wybuchło powstanie wielkopolskie, jak do niego doszło i w jakich okolicznościach. Prowadzący lekcję dr Łukasz Gładysiak opowiadał uczniom o walkach armii wielkopolskiej, realiach życia w tamtym okresie. Przybliżył postać Ignacego Jana Paderewskiego i jego rolę w odzyskaniu dla Polski ziem zachodnich. Lekcję uatrakcyjniła prezentacja wojskowych mundurów oraz widokówek z okresu powstania.

 
Opracowanie: Wojciech BuszkaBezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Dzisiaj odbył się coroczny apel poświęcony zasadom bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Mieliśmy przyjemność gościć funkcjonariuszkę Straży Miejskiej,która oprócz ważnej wiedzy, wyposażyła nas w odblaski i tubę do sprawdzania skuteczności elementów odblaskowych. Serdecznie dziękujemy, a naszym uczniom życzymy zdrowych, spokojnych i bezpiecznych ferii zimowych!

Opracowanie: Marta StaszczakREGULAMIN XXIV REGIONALNYCH BIEGÓW  ZASLUBIN OLIMPIAD SPECJALNYCH 2019

Organizator: Stanislaw KozickiLaureaci w konkursach świątecznych

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach o tematyce bożonarodzeniowej, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Kołobrzegu.
W powiatowym konkursie na "Rodzinny wieniec adwentowy" wyróżnienie zdobyła praca Kacpra Z. Natomiast praca Anastazji K. w powiatowym konkursie "Piernikowe cuda" zdobyła 3 miejsce. Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Opracowanie: Irena Kołodziej - WałęskaBal karnawałowy

We wtorek 15 stycznia uczniowie SOSW „Okruszek” bawili się na balu karnawałowym w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu. Wspólna zabawa stała się naszą tradycją, gdyż bawiliśmy się razem już po raz 14. Jak co roku była wspaniała muzyka i tańce, a w wolnej chwili ciasta i słodkie napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili: dyrektor SP nr 8 pani Małgorzacie Markiewicz, pani katechetce Dorocie Spychalskiej, dzieciom i młodzieży ze szkolnego koła Caritas. Dziękujemy również Radzie Rodziców za dofinansowanie naszej wspólnej zabawy.

Opracowanie: Wojciech Buszka
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego