Luty 2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2018

Archiwum > Wydarzenia > 2018Wystawa "Sachocińskie guziki"

We wtorek 20.02.2018 uczniowie klasy II-IIIA gimnazjum odwiedzili Muzeum Oręża Polskiego. Obejrzeli wystawę pt. „Sachocińskie guziki”, na której zaprezentowano guziki wykonywane z muszli rzecznych. Dowiedzieli się, jak kiedyś wykonywano guziki i jakich narzędzi do tego używano.  Obejrzeli też krótki film pokazujący proces pozyskiwania surowca i produkcji guzików.

Opracowanie: Wojciech Buszka
Okruszkowa Góra Grosza`2018 usypana

Tegoroczna Góra Grosza w „Okruszku” okazała się dość spora, bo przeliczając na kilogramy wyniosła 27,72 i spakowana została w trzech paczkach nadanych na poczcie. Zaangażowanie w akcję uczniów, rodziców i pracowników „Okruszka” było bardzo duże. Najwięcej groszy uzbierała klasa II-III C G i 1 PDP – 85,30, a indywidualnie Magda G. z klasy VII A SP – 77,77. Wszystkim uczniom, którzy usypali Okruszkową Górę Grosza dziękujemy!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszDziałanie innowacyjne „Moje naturalne kosmetyki - Dbam o higienę osobistą”

Tym razem wychowankowie internatu eksperymentowali z oliwą z oliwek i płatkami róż. W efekcie powstał krem różany do nawilżania rąk. Ciekawostką w przygotowaniu kremu było podgrzewanie składników do odpowiedniej temperatury. Faza olejowa i faza wodna musiały mieć tę sama temperaturę aby połączyły się w jednolity krem. Nad zabiegiem termicznym czuwał nasz najstarszy wychowanek.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska"W zamku króla"

Dzisiaj uczniowie Okruszka obejrzeli przedstawienie pt. ,,W zamku króla” w wykonaniu Teatru Lalek ,,Wszędobylski” z Poznania. Historia opowiadała o Tomku Wszędobylskim, który wraz z robotem Remim, pomógł Profesorowi odzyskać elektronową księgę, skradzioną przez złego Króla czarownika. W spektaklu występowała także żaba Agata, która rozdawała widzom nagrody. Przedstawienie ukazywało przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw oraz jak ważna w życiu jest odwaga i prawda. Inscenizacja miała charakter interaktywny, dając widzom możliwość aktywnego kontaktu z bohaterami.

Opracowanie: Kamila WinieckaBAL KARNAWAŁOWY W SP NR 8

We wtorek 06.02.2018 uczniowie naszej szkoły bawili się na balu integracyjnym w Szkole Podstawowej nr8.  Nasi uczniowie bawili się wspólnie z dziećmi i młodzieżą ze szkolnego koła Caritas działającego w SP nr 8 pod opieką pani Doroty Spychalskiej. Był to już nasz 13 wspólny bal i jak zwykle wspaniale nas ugoszczono, stoły były pełne ciasta, napojów i owoców. Wszyscy świetnie się bawili, a muzyka była super. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy bawić się na tak wspaniałym balu – dyrekcji SP nr 8 p. Małgorzacie Markiewicz, p.  Dorocie Spychalskiej - katechetce i współorganizatorce balu oraz dzieciom i młodzieży ze szkolnego koła Caritas.

Opracowanie: Wojciech Buszka
    XIII REGIONALNY PRZEGLĄD JASEŁEK „IDĄ KOLĘDNICY”

W dniach od 31 do 02 lutego 2018r. odbywał się w Regionalnym Centrum Kultury Kołobrzegu  XIII Regionalny Przegląd Jasełek „Idą Kolędnicy.  W Przeglądzie wzięła udział Grupa Teatralna „Milutek”, zdobywając zaszczytne wyróżnienie I – go stopnia oraz nagrodę specjalną, za radosny przekaz, że wiara, nadzieja i miłość są darami dla wszystkich ludzi. Ocena Komisji i zdobyte nagrody były najwspanialszym podziękowaniem za włożony przez młodych aktorów trud w przygotowanie i zaprezentowanie przed publicznością przedstawienia jasełkowego „Dobro zwycięża”.

Opracowanie: Beata Rebelska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego