Czerwiec 2019 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Czerwiec 2019

Archiwum > Wydarzenia > 2019ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
 "Bezpieczne wakcje"

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Głównym celem było przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Dziękujemy serdecznie panu Leszkowi, przedstawicielowi WOPR za lekcję o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Życzymy radosnych, udanych wakacji!

Opracowanie: Marta StaszczakRodzinny Park Rozrywki Pomerania Fun Park

17 czerwca 2019 roku w na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Pomerania Fun Park uczniowie, rodzice i nauczyciele spędzili wspaniały czas na wspólnej zabawie, podczas której każdy mógł skorzystać z proponowanych atrakcji, takich jak: rollecaster dragon, dmuchany plac zabaw, autodrom, karuzela łabędź i karuzela krzesełkowa oraz zajęcia w wiosce Wikingów.. Zarówno młodsi, jak i trochę starsi świetnie się bawili, czemu sprzyjała pogoda, oraz  wspaniała atmosfera, dzięki czemu zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele, spontanicznie czerpali radość z możliwości bycia razem.

Udział w atrakcjach w Rodzinnym Parku Rozrywki został sfinansowany ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.

Opracowanie: Beata Rebelska


Zdrowe śniadanie z naszego ogródka

Uczniowie z klasy przysposabiającej do pracy oraz uczniowie z gimnazjum przygotowali w dniu 12 czerwca wiosenne śniadanie dla całej społeczności szkolnej. Dekoracyjnie przyrządzone kanapki oraz smakowe lemoniady składały się z warzyw i ziół wyhodowanych przez uczniów w szkolnym ogródku: sałata, szczypior, mięta, bazylia. Różnorodność smaków, wrażenia wzrokowe i węchowe, sprzyjały szybkiej konsumpcji wiosennego śniadania, które jest gwarancją siły i energii życiowej.

Opracowanie: Beata RebelskaWycieczka do Ogrodu Dendrologicznego

11 czerwca 2019 roku klasy I, II, III, V i III Gim. wyjechały do Ogrodu Dendrologicznego
w Przelewicach. Młodsi uczniowie odkrywali smaki i zapachy ogrodu podczas zajęć terenowych. Uczniowie starszych klas zwiedzali laboratoria do badania gleby i wody, poznawali przeznaczenie znajdujących się tam urządzeń oraz mieli możliwość obserwacji eksperymentów w trakcie zajęć „Magia kolorów i burza w szklance wody”. Po trudach zajęć wszyscy uczestnicy wycieczki mieli możliwość posilić się podczas wspólnego grilla w pięknym plenerze Arboreum. Cały koszt wycieczki został sfinansowany ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.

Opracowanie: Kamila SmykowskaZajęcia ze smakiem, jako ostatni etap projektu
„Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!”
sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg

Zakończeniem projektu było spotkanie przy grillu wspólne z rodzicami wychowanków. Spotkanie połączyliśmy z Letnim Przyjęciem Urodzinowym dla Mai, Kacpra, Czarka, Arka i Eryka. Był to czas na smaczne "jedzonko" oraz dobrą energię. Zajadaliśmy się tradycyjnie kiełbaskami z grilla, ziemniaczkami z dipem ziołowo-warzywnym, owocami sezonowymi i torcikiem serowo-owocowym. Spotkaniu towarzyszyły liczne rozmowy oraz zabaw i tańce. Pogoda dopisała, naładowaliśmy baterie. Rodzicom wychowanków dziękujemy za to, że bawiliście się razem z nami.
Do zobaczenia za rok!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
Projekt współfinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Bądź w realu-na trzeźwo”

W maju rozpoczęła się w SOSW Okruszek realizacja szkolnego projektu profilaktycznego p.n.: „Bądź w realu, na trzeźwo” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2019, w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.
06.05.2019r. odbył się spektakl profilaktyczny i warsztaty pt.: „Homotelefonikus” prowadzone przez  EDU-ARTIS Kraków Programy Edukacyjno-Profilaktyczne.
Prowadzący poruszyli problem uzależnienia młodych ludzi od smartfonów i telefonów komórkowych, który bardzo często prowadzi do izolacji od świata realnego, braku komunikacji, zamknięcia w świecie wirtualnym. Podczas warsztatów będących praktyczną kontynuacją spektaklu nasi podopieczni poznali sposoby radzenia sobie z problemem cyberprzemocy. W zaaranżowanych scenkach sytuacyjnych z udziałem mało sympatycznej Kukiełki o podejrzanych zamiarach, nasi uczniowie poznali schemat zachowania asertywnego. Innymi słowy uczyli się, jak odmówić i nie ulec presji otoczenia w sytuacji realnej, aby uchronić się przed  niebezpieczeństwem patologicznych propozycji.

Opracowanie: Dorota Filipczak-Wojnicz"Czytam, gram i świetnie się mam!”

To już przedostatni etap projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg „Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!”. Tym razem czas spędziliśmy przy grach i książkach. Nasze ulubione gry to: Arka Noego, Dziura w całym, Gwiezdna ucieczka i Łowcy duchów. Ta ostatnia szczególnie przypadła do gustu Arkowi. Anastazja natomiast jest miłośniczką origami.
Popołudnie z grami i książkami polecamy!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 06.06.2019 r. odbyło się w naszej szkole „Spotkanie z literaturą”, które poprowadziła pani Agata z Biblioteki dla Dzieci w  Kołobrzegu. To  największe  doroczne  święto  w  ramach,  trwającej  nieprzerwanie  od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Opracowanie: Anna LeśniewskaSzary dzień ubieramy w kolory zdarzeń,
przyrumieniamy pomysłami,
rozjaśniamy pogodą ducha,
Zachwycamy się porankiem,
by móc wybrać się w kolejny dzień.


II Rodzinny Piknik Integracyjny „Mamo, tato baw się razem z nami”

04 czerwca 2019 roku w na terenie Karczmy Solnej  odbył się II Rodzinny Piknik Integracyjny „Mamo, tato baw się razem z nami” Celem Pikniku było stworzenie warunków do pełnej integracji rodziców, uczniów i nauczycieli. Bazą dla takiej integracji były występy artystyczne naszych uczniów oraz udział w nieskrępowanej zabawie, którą  poprowadził animator imprez dla dzieci – tych młodszych i trochę starszych. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w  zabawach integracyjnych, w konkursach sprawnościowych i  tanecznych, podziwiali tęczowy pokaz małych baniek mydlanych. Podsumowaniem Pikniku była  degustacja smacznych ciast, soków, zupy pomidorowej  i kiełbasek z grilla.
Wszyscy świetnie się bawili, czemu sprzyjała pogoda, różnorodność zadań  oraz  wspaniała atmosfera, dzięki czemu zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele, spontanicznie czerpali radość ze wspólnej zabawy.

Opracowanie: Beata Rebelska
Wizyta w Kinie "Wybrzeże"
w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

Poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy w kinie oglądając "Aladyna". Film o marzeniach, o tym, że wiara daje siłę, o miłości i przyjaźni. "Aladyn" to magiczne widowisko pełne egzotycznego tańca, niezwykle kolorowe i pełne śmiechu. Zabawne postacie to przede wszystkim Dżin.
Bawiliśmy się świetnie, a Was zachęcamy do obejrzenia filmu!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie”.

ZBIÓRKA PUBLICZNA

Z inicjatywy  Starosty Kołobrzeskiego  - Pana Tomasza Tamborskiego, w dniu 01 czerwca 2019r., podczas Gali Majowe Spotkanie z Kulturą – Kołobrzeskie Pegazy Kultury, została przeprowadzona zbiórka publiczna. Dzięki hojności osób wpłacających środki finansowe, udało się zebrać kwotę w wysokości 4054,00 zł.
W mieniu podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”, składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Tomasza Tamborskiego – Starosty Kołobrzeskiego oraz ludziom dobrej woli, których życzliwość i bezinteresowność pozwoli na realizację przedsięwzięć rehabilitacyjnych, terapeutycznych i edukacyjno – kulturalnych zmierzających do tworzenia optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Nazwa zbiórki: „Przyjaciele dla „Okruszka””.

Cel zbiórki: Zbiórka na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na realizację przedsięwzięć rehabilitacyjnych, terapeutycznych i edukacyjno – kulturalnych, zmierzających do tworzenia optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju psychofizycznego.

Organizator zbiórki: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci  Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka”.

Numer zbiórki:  2019/213/OR

Opracowanie: Beata Rebelska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego