Marzec 2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2018

Archiwum > Wydarzenia > 2018
 Warsztaty „Majsterkowo” w koszalińskiej Castoramie

Uczniowie klas II-III B i  II –III C gimnazjum oraz I P wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” w koszalińskiej Castoramie. Uczestniczyli w prezentacji multimedialnej oraz wykonali samodzielnie skrzynki na narzędzia.
Warsztaty „Majsterkowo”  organizowane przez Castoramę wspierają rozwój ucznia poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiły odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Uczniowie mieli  okazję również pogłębić wiedzę w zakresie ochrony środowiska naturalnego, powstawania materiałów czy też występowania różnych procesów w przyrodzie.

                                                 Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-MachnioWarsztaty pisankowe

Po raz trzeci uczniowie wspólnie z nauczycielami mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pisankowych. Zaproszona pani Krystyna Lesyk pokazała w jaki sposób należy wykonać pisanki przy użyciu wosku. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać pisankę według swojego pomysłu i pokolorować w wybranej farbie.
Dziękujemy serdecznie pani Krystynie za przybycie i przeprowadzenie warsztatów oraz zapraszamy za rok. Życzymy pogodnych i spokojnych świąt.

Opracowanie: Halina Lesyk
Szkoła Przysposabiająca

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy stale doskonalą i zdobywają nowe umiejętności w zakresie przysposobienia do pracy, podczas zajęć z ogrodnictwa w Centrum Ogrodniczym Żulicki oraz w Centrum Ogrodniczym „Plon”, zajęć kulinarnych, zajęć z gospodarstwa domowego oraz rękodzieła artystycznego.

Opracowanie: Beata Rebelska
    Działanie innowacyjne „Moje naturalne kosmetyki – Dbamy o własne zdrowie”

To już kolejne zajęcia w ramach działania innowacyjnego w internacie.  Wychowankowie tym razem wykonali „Mgiełkę orzeźwiającą do ciała”. Do wykonania tego kosmetyku użyto jedynie wody i herbatek ziołowych, które doskonale orzeźwiają i odkażają skórę.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska
    Działanie innowacyjne

Produkcji kosmetyków ciąg dalszy. Doświadczeni już „okruszkowi kosmetolodzy” pokusili się tym razem na wykonanie pachnących mydełek. Tradycyjnie już z naturalnym i kusząco pachnącym  akcentem, jakim były suszone płatki róży i nagietka. Gotowe mydełka znalazły swoje miejsce w łazienkach wychowanków.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska"Twoje dane, twoja sprawa"

W ramach programu realizowanego we współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane, twoja sprawa” odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przesłanych przez organizatora. Tematyka obejmowała ochronę danych osobowych i tożsamości cyfrowej.  Drugim etapem działań było zorganizowanie przez nauczycieli zajęć bazujących na zdobytej podczas szkolenia wiedzy i wykonanie przez uczniów ściennych gazetek tematycznych.

Opracowanie: Marta Staszczak
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego