Czerwiec 2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Czerwiec 2018

Archiwum > Wydarzenia > 2018


Zakończenie roku szkolnego 2017-2018
 

Podziękowania za „Górę Grosza”!

Towarzystwo „Nasz Dom” ufundowało dyplomy dla uczniów, których „Góra Grosza” była największa, a Pani Dyrektor i Wicedyrektor ofiarowały dodatkowo dla trzech osób drobne upominki.
Już w nowym roku szkolnym, nowa akcja „Góry Grosza” do udziału, w której zachęcamy, ponieważ cel jest bardzo szlachetny.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszApel „Bezpieczne wakacje”

Przed letnim wypoczynkiem odbył się apel „Bezpieczne wakacje”, podczas którego zostały przypomniane ważne zasady bezpieczeństwa, w tym obszerny materiał poświęcony ochronie przed dopalaczami. Dziękujemy serdecznie panu Leszkowi, przedstawicielowi WOPR za lekcję o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Życzymy spokojnych i udanych wakacji!

Opracownie: Marta StaszczakWycieczka edukacyjna do Gospodarstwa Biodynamicznegon w Juchowie

OT KOWR w realizuje nietypowe, bo prowadzone nie w szkolnych ławkach, a na terenie Gospodarstwa Biodynamicznego Juchowo Farma koło Szczecinka  zajęcia zgodnie z mottem "nauka poprzez zabawę"." Lekcje zdrowia" mają charakter interaktywny, ponieważ dzieci poprzez swój aktywny udział w zajęciach miały możliwość poznawać związki pomiędzy człowiekiem a środowiskiem naturalnym. Odkrywać miejsce, gdzie na co dzień produkowana jest zdrowa, ekologiczna żywność. Dowiedzieć się, jak należy opiekować się zwierzętami, by zapewnić im odpowiednie warunki życia tak by były szczęśliwe, co przekłada się później na efektywność produkcyjną zwierząt. Podczas wizyty dzieci  angażowały się całym sercem i wszystkimi zmysłami w gospodarskie działania. Nauka w gospodarstwie była dla nich fascynującym doświadczeniem, a młodzi ludzie uczyli się przy tej okazji odpowiedzialności i wrażliwości na procesy zachodzące w naturze. Klasy I a, II a, III a, IV a uczestniczyły w 3 panelach edukacyjnych tj. "Od ziarna do chleba"; "Od trawy do mleka" i "Dobry opiekun zwierząt". Na zakończenie dnia pełnego przeżyć wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Aleksandry Basarab - Zastępcy Dyrektora OT KOWR w Koszalinie pamiątkowe dyplomy potwierdzające ukończenie "Lekcji zdrowia", które staną się dla każdego dziecka pamiątką tej wyjątkowej wizyty.

Opracowanie: Kinga Śiderska„Warsztatowe zajęcia z gospodarstwa domowego dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – Kulinarne podróże po Europie”, „Od ziarenka garsteczki do własnej bułeczki”, 19 czerwca 2018r.

Uczniowie z klasy Przysposabiającej do Pracy oraz uczniowie z gimnazjum wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym w Mielnie, których celem było poznanie zwyczajów związanych z wypiekiem  chleba i bułek w glinianym piecu chlebowym. Wszyscy byli zachwyceni zajęciami, podczas których poznali ziarna zbóż oraz sposoby mielenia ziarna na mąkę. Uczniowie sami wyrabiali ciasto na bułki nadając mu odpowiedni kształt. Podsumowaniem zajęć była wspólna degustacja  bułek upieczonych w glinianym piecu chlebowym. Każdy spróbował jak smakuje własnoręcznie wykonane dzieło kulinarne. Pieczenie bułek dało wszystkim wiele radości, a ich spożycie i smakowanie jeszcze więcej satysfakcji. Na koniec wszyscy uczestniczyli we wspólnej zabawie i relaksacji na świeżym powietrzu.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie rozwoju inicjatyw edukacyjnych i budowy społeczeństwa obywatelskiego w 2018r.
Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.

Opracowanie: Beata RebelskaWarsztaty mydlarskie

15 maja uczniowie klas I a, III a, IV a, VII a i I P uczestniczyli w warsztatach mydlarskich.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz - MachnioPiknik Integracyjny

16 czerwca 2018r. w naszym ośrodku odbył się „Piknik Integracyjny”, którego celem była integracja uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie z konkursami i wesołymi tańcami, prowadzonej przez animatorkę zabaw. Udział w tańcach integracyjnych przypadł do gustu najmłodszym i tym trochę starszym, dzięki czemu każdy miał możliwość wypróbowania swoich umiejętności artystycznych. Na zainteresowanych czekały stanowiska pomysłów artystycznych, gdzie każdy mógł zaprojektować i pomalować dla siebie koszulkę, wybrać tatuaż lub oryginalny rysunek upiększający twarz. Atrakcją Pikniku było stoisko rękodzieła artystycznego – przepiękne sowy, koty, chmurki, ptaki wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców, wzbudzały zachwyt na twarzach uczestników. Dużą popularnością cieszyła się loteria „każdy los wgrywa”. Podsumowaniem Pikniku była degustacja smacznych ciast, owoców, waty cukrowej, pysznego domowego chleba ze smalcem i z ogórkiem małosolnym. Można było też spróbować zdrowych lemoniad, domowych babeczek i ciastek owsianych. Uśmiechy i radość na twarzach dzieci oraz możliwość wspólnej, niczym nieskrępowanej zabawy, to bez wątpienia cel, który udało się nam zrealizować - wiemy, że „Okruszek”, to miejsce przyjazne, pełne radości i otwartości na drugiego człowieka.
Dziękujemy nauczycielom, pracownikom i rodzicom za zaangażowanie i włączenie się w organizację oraz przebieg Pikniku dzięki czemu, udało się przygotować wiele atrakcji i niespodzianek.

Opracowanie: Beata RebelskaApel „Bezpieczne wakacje”

Przed letnim wypoczynkiem odbył się apel „Bezpieczne wakacje”, podczas którego zostały przypomniane ważne zasady bezpieczeństwa, w tym obszerny materiał poświęcony ochronie przed dopalaczami. Dziękujemy serdecznie panu Leszkowi, przedstawicielowi WOPR za lekcję o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Życzymy spokojnych i udanych wakacji!

Opracownie: Marta StaszczakProgram „Bezpieczna Szkoła”

Od początku roku szkolnego w naszej placówce realizowany był program „Bezpieczna Szkoła” przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Kołobrzegu. Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła wygrała konkurs na najlepszą inicjatywę profilaktyczną i tym samym otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Szkoły.

Opracowanie: Marta StaszczakZajęcia sensoplastyki

Piątkowe przedpołudnie spędziliśmy w dość nietypowy sposób. Boisko szkolne zmieniło się w kolorowy plac zabaw i bezpieczne miejsce doświadczeń. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach sensoplastyki. Poprzez kolorową stymulację materiałami sensorycznymi wykonanymi samodzielnie z produktów spożywczych wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci. Podczas niesamowitej zabawy wszyscy uczestnicy młodsi i starsi też mieszali, przesypywali, przelewali, ugniatali, skubali i wgniatali masy plastyczne.

Opracowanie: Justyna Wysocka-Kasprzak
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego