Styczeń 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Styczeń 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017Spektakl "Wyjście poza schemat"

W poniedziałek uczestniczyliśmy w profilaktycznym spektaklu teatralnym pt.: „Wyjście poza schemat” zaprezentowanym przez artystów teatru Inspiracja z Krakowa.
Głównym tematem i celem przedstawienia było zilustrowanie negatywnego zjawiska jakim jest cyberprzemoc. Jednakże przewodnim motywem spektaklu jest kształtowanie świadomości szkodliwości postaw występujących w grupie rówieśniczej polegających na bagatelizowaniu ataków, dystansowaniu się wobec ofiary, próbach rozwiązywania problemu we własnym gronie bez udziału osób dorosłych. Aktorzy starają się ukierunkować dzieci i młodzież na podejmowanie konkretnych działań w celu rozwiązania problemu cyberagresji, podsuwają gotowe pomysły oraz prowokują do własnej inwencji w tym zakresie.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz - Machnio


XII REGIONALNY PRZEGLĄD JASEŁEK „IDĄ KOLĘDNICY”

W dniach od 18 do 19 stycznia 2017r. w Regionalnym Centrum Kultury odbywał się XII Regionalny Przegląd Jasełek „Idą Kolędnicy. W Przeglądzie wzięła udział Grupa Teatralna „Milutek”, zdobywając zaszczytny Tytuł Laureata. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła występ młodych aktorów, przyznając nagrodę specjalną,  za piękną, poetycką i refleksyjną interpretację historii Narodzin Boga na ziemi i w ludzkich sercach oraz za mądre użycie prostych środków artystycznych, które podkreśliły moc wcielonej miłości. Doceniono również występ Natalii Sokołowskiej, która otrzymała Nagrodę Aktorską za stworzenie symbolicznej i wymownej postaci Matki Boskiej. Ocena Komisji i zdobyte nagrody były najwspanialszym podziękowaniem za włożony, przez artystów z „Milutka”, trud w przygotowanie i zaprezentowanie przed publicznością przedstawienia jasełkowego:

„Jestem miłością, jesteśmy miłością”

Opracowanie: Beata BiałkowskaWizyta fukcjonariusza w Okruszku

W ramach programu „Bezpieczna Szkoła” gimnazjaliści Okruszka wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu. Tematyka spotkania dotyczyła profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych oraz zasad dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Opracowanie: Iwona Bogucka"Muzyczna pogodyna"

W poniedziałek 09.01.2017 w SOSW „Okruszek” odbył się koncert pt. "Muzyczna pogodynka”. Uczniowie wysłuchali utworów dotyczących zjawisk atmosferycznych i pór roku zagranych na flecie poprzecznym, oboju i pianinie elektrycznym. Koncert został ufundowany ze składek wpłaconych na Radę Rodziców dziękujemy.

Opracowanie: Wojciech Buszka
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego