Listopad 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Listopad 2022

WydarzeniaMagiczny wieczór

Andrzejkowy wieczór pełen magii i zabawy w internacie. Było lanie wosku, wróżba z butami, serca z imionami, kim będę w przyszłości. Było dużo uśmiechów i żartów.

Opracowanie: InternatWspólne malowanie pierników

W internacie mieliśmy gości. Odwiedzili nas słuchacze Terapii Zajęciowej z Zespołu Szkół Policealnych w Kołobrzegu i razem malowaliśmy pierniki.  Dziękujemy za wspólną zabawę.

Opracowanie: InternatWizyta w Regionalnym Centrum Kultury

W Regionalnym Centrum Kultury zawsze znajdziemy coś co nas zaciekawi. Tym razem była to wystawa prac Pani Elżbiety Polak. Bardzo nam się podobało.

Opracowanie: Internat11 listopada Dzień Niepodległości

11 listopada Dzień Niepodległości - bardzo ważny dzień dla Polski. Z tej okazji wybraliśmy się pod Pomniki Pamięci i zapaliliśmy znicze wszystkim, którzy walczylli o naszą wolność. W internacie przygotowaliśmy gazetkę z okazji tego ważnego święta.

Opracowanie: internatPamiętamy

Odwiedziliśmy kołobrzeski cmentarz. Wspominaliśmy tych, którzy od nas odeszli.Zapaliliśmy znicze na grobach Żołnierzy, Sybiraków, Pracowników Oświaty.

Opracowanie: internat


Konkurs "Mój kreatywny wykon"

To Wy, Facebookowicze, wyłonicie zwycięzcę tego konkursu, poprzez polubienia pod wybranym zdjęciem Wychowanka i jego wykonu. Zdjęcie z największą ilością polubień wygrywa. Konkurs trwa do przyszłego czwartku. Zwycięzca otrzymuje nagrodę główną, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Facebookowicze do dzieła. Liczymy na Was.

Opracowanie: Internat


Andrzejki

W dzień św. Andrzeja uczniowie odwiedzili komnatę tajemnic Harrego Potera. Czarodziejki wyczarowywały przyszłe zawody, imiona oblubieńców i wiele innych  wróżb. Wiele radości sprawiła sesja fotograficzna w fotobudkach. Były też tańce w rytmie dźwięków z Hogwartu. Siły po tańcach dodawały pyszne rogaliki i ciasteczka  pieczone przez panią Renię i panią Halinkę oraz miodowe kanapki i kompot jabłkowy przygotowane przez klasę III a PP i III b PP .  Na zakończenie zabawy został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie w stylu Harrego Potera🧙‍♂️🧙‍♀️. Nagrody otrzymali: Liliana, Jędrzej i Alicja.

Opracowanie: OkruszekWIELKIE GRATULACJE DLA UCZNIÓW SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO "OKRUSZEK" W KOŁOBRZEGU ZA ZAJĘCIE III MIEJSCARoztrzygnięcie konkursu "Chcę poznać zawód"

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs "Chcę poznać zawód". Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne. Wszystkim laureatom GRATULUJEMY!

Opracowanie: Okruszek


Dyplom i nagrody dla naszych uczniów

Nasi uczniowie z Przeglądu Talentow Różnorakich w PSPS nr 52 w Szczecinie  przywieźli piękny dyplom i nagrody. Gratulujemy Anastazji, Zuzi, Damianowi i Marcelowi.

Opracowanie: Okruszek"Dzień Misia"

"Dzień Misia" w Okruszku był pełen wrażeń! Najpierw uczniowie zaśpiewali misiową piosenkę powtarzając przy okazji gesty Makatonu. Następnie wysłuchali bajki "Złotowłosa i trzy niedzwiedzie" w formie teatrzyku kamishibai, a chętne osoby odpowiadały na pytania do tekstu. Najsłodszą konkurencją było zlizywanie miodu na czas, a najwięcej radości sprawiło budowanie wieży "misiowymi" łapkami. Na zakończenie dzieci dostały pamiątkowe misie.

Opracowanie: OkruszekOzdobne wspomnienie lata - warsztaty rękodzieła artystycznego w ,,Okruszku''. Zdjęcia poniżej:Światowy Dzień Życzliwości

Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć.
Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać.
Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…
Bądź życzliwy nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.
Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.
Zacznij od dziś. Co TY możesz zrobić dla drugiej osoby???
Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie komuś drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Światowego Dnia Życzliwości
i Pozdrowień w SOSW „Okruszek” które przygotowały pani Iwona, pani Kamilla
i pani Kasia.

Opracowanie: Okruszek"W stronę dobra"

W ramach  XII Przeglądu Twórczości Osób Którym Wędruje Się Trochę Trudniej nasi uczniowie zaprezentowali układ taneczny "W stronę dobra". Nagranie zrealizowano przy użyciu sprzętu #labloatoriaprzyszłości

Opracowanie: Okruszek
Film: "W stronę słońca"


Monitor dotykowy

Uczniowie z klasy IIIB powtórzyli wiadomości o jesieni i o Polsce, a także doskonali słownictwo i spostrzegawczość, wykorzystując monitor dotykowy. Nauka może być świetną zabawą.

Opracowanie: Aleksandra PolitowskaLaureaci konkursu fotograficznego z "Okruszka"

W dniu dzisiejszym, w siedzibie Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Park w obiektywie”. Celem konkursu była prezentacja efektów projektu w postaci parków i terenów zielonych utworzonych lub zrewitalizowanych na terenach miast i gmin członkowskich ZMiGDP oraz promowanie tworzenia terenów zielonych w miastach.
Krzysztof z klasy 4 A pod kierunkiem pana Krzysztofa zajął II miejsce i otrzymał telefon komórkowy, natomiast Mikołaj z klasy 8 B pod kierunkiem pani Moniki smartwatcha. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio


IV Amatorski Integracyjny Turniej Bocci

13 listopada uczniowie Anastazja, Piotr, Kacper, Marcel oraz dzielne mamy: Iwona, Kamila, Anna i nauczycielka Paulina stworzyli drużynę i godnie reprezentowali naszą placówkę podczas IV Amatorskiego Integracyjnego Turnieju Bocci. Wiele emocji towarzyszyło podczas turnieju ale najważniejsze to wykazywanie sportowego ducha walki i granie zgodnie z zasadami fair - play. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

Opracowanie: Paulina SotyńSzkoła do hymnu 2022

Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w akcji #szkoladohymnu.
Poniżej film i zdjęcia.
Szkoła do hymnu 2022


Kawiarenka "Florentynka"

Kawiarenka "Florentynka" ugościła wszystkich smakoszy dyniowych rozmaitości. Dania i desery przygotowane przez uczniów z klas przysposabiających do pracy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i sprzyjały szybkiej konsumpcji.
To była prawdziwa uczta kulinarna.

Opracowanie: OkruszekKoncert relaksacyjny

Dzisiaj odwiedzili nas goście ze Stowarzyszenia Dolina Dźwięku  z Koncertem Relaksacyjnym. Oprócz możliwości zrelaksowania się przy dźwiękach instrumentów wibracyjnych Pani Agnieszka i Pan Krzysztof podarowali nam także tank drum. Serdecznie dziękujemy!
Zadanie sfinansowano w ramach Projektu Społecznik 2022-2024.

Opracowanie: OkruszekZapraszy do XXIII edycji Góra Grosza w "Okruszku"

Akcja trwa od listopada 2022 do końca stycznia 2023. Prosimy o zbieranie monet o nominałach: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł, które będą komisyjnie posegregowane i zważone. Pieniądze prosimy przynosić podpisane w zamkniętych woreczkach. Ze zebrane pieniądze organizowana będzie pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Monety prosimy przynosić do wychowawców, bądź koordynatorów: Anny Olczak, Joanny Szymańskiej.
Grafika: Góra GroszaSpacer z aparatem fotograficznym

Uczniowie klasy IV A SP biorą udział w konkursie fotograficznym "Między dwoma brzegami", organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W tym celu wybrali się z wychowawcą na spacer i wykonali zdjęcia kołobrzeskich mostów. Przy okazji zapalili świeczki przy pomniku Piłsudskiego i odwiedzili plac zabaw. Zdjęcia wykonane zostały w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" - "Fotografia cyfrowa" na aparacie fotograficznym i statywie pozyskanym w ramach "Laboratoriów przyszłości". Uczniowie wraz z wychowawcą wybrali zdjęcia, zeskanowali zgody i przygotowali do wysłania pocztą e-mail na laptopie pozyskanym w ramach "Lekcji: Enter". Trzymamy kciuki za wygraną w konkursie!

Opracowanie: Krzysztof BiełookiIII miejsce w konkursie Milano Dance Competition

Współpraca naszego ośrodka z International Dance Academy Kołobrzeg trwa już kilka lat. Kolejnym wspólnym sukcesem jest zdobycie III miejsca w kategorii kompozycja choreograficzna w konkursie Milano Dance Competition. Nagrodzony film pt. "Czas się zatrzymać" został wcześniej doceniony przez UNESCO. Podopieczni Okruszka wraz z młodzieżą z International Dance Academy brali udzial w projekcie „Youth, Dance and Video” organizowanym przez International Dance Council UNESCO. Nasi uczniowie dzięki tej współpracy mają szansę zaprezentować swój talent przed szerszą publicznością a także uczą tolerancji i szacunku do drugiego człowieka bez względu na jego ograniczenia.
Dziękujemy International Dance Academy za zaproszenie do projektu i liczymy na dalszą współpracę!
Poniżej prezentujemy nagrodzony film.

Opracowanie: Paulina Sotyń
III miejsce w konkursie filmowym


Hipoterapia

Uczniowie klasy IV A SP uczestniczyli w hipoterapii w #StadninaMichalski w Budzistowie.
Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy Miasta Kołobrzeg.

Opracowanie: OkruszekWizyta Pani Ogrodnik

Klasa 8a i 8b gościła na zajęciach panią Monikę Buśko-Kuś Ogrodnik Miejski Kołobrzeg, która poprowadziła inspirujące zajęcia na temat architektury krajobrazu miasta Kołobrzeg. Dowiedzieliśmy się, że:
- na terenie miasta rośnie cyprysik błotny z korzeniami oddechowymi,
- najstarszy buk  przy Placu 18 Marca produkuje 70 litrów tlenu dziennie,
- na Skwerze Miast Partnerskich rosną młode miłorzęby, których liście mają kształt wachlarzy,
- Aleja Grabowa zwana jest Aleją Miłości.
Pani Monika Buśko-Kuś jest również autorem placu zabaw przy ul. Dubois, który został wkomponowany w naturalny krajobraz parku bez wycinki ani jednego drzewa. Dziękujemy Pani Moniko za przyjęcie naszego zaproszenia.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego