Grudzień 2016 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2016

Archiwum > Wydarzenia > 2016


JASEŁKA

Nadziei, własnego skrawka nieba,
nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół,
roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.


W Sali Koncertowej Ratusza w dniu 22 grudnia 2016r. odbyły się Jasełka pełne nadziei, miłości i wiary na lepsze jutro. Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej „Milutek” , w podniosłej przedświątecznej atmosferze nabrało  szczególnego wdzięku.   Jasełka są najmilszym sposobem przypomnienia o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wprowadzają w nastój Świąt Bożego Narodzenia, a w wykonaniu naszych uczniów wyjątkowo wzruszają. Młodzi aktorzy z przejęciem wcielili się w swoje role.  Maryja z miłością trzymała nowonarodzonego, pasterze i królowie nie odstępowali od żłóbka. Uczestnicy jasełek przekazali życzenia wspaniałych, rodzinnych, pełnych ciepła i miłości świąt. Występ uczniów wywołał uśmiech na twarzach rodziców, którzy z dumą, a niejednokrotnie z łezką w oku podziwiali swoje pociechy. Cudowną świąteczną atmosferę zaproszeni goście i rodzice zabrali do swoich domów. Wszyscy uczniowie otrzymali świąteczne paczki pełne słodkości, które przekazał kołobrzeski  market Intermarche. Serdecznie dziękujemy.


Opracowanie: Beata Białkowska


Okruszkowy Koncert kolęd i pastorałek

13 grudnia odbył się „Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świąteczno - zimowych”. Każda klasa przygotowała piosenki we własnych interpretacjach. Piękna choinka przygotowana przez klasę IV-VI B i kolorowe prezenty podkreśliła świąteczny nastrój. Gościem specjalnym na Koncercie było Trio zespołu Mayol. Serdecznie dziękujemy za wspólne śpiewanie w atmosferze radości i uśmiechu. Na zakończenie Koncertu pani Dyrektor przekazała wszystkim zgromadzonym podziękowania za przygotowanie bogatego repertuaru świątecznego i złożyła życzenia świąteczno-noworoczne.

Koncert przygotowany przez Monikę Tyszkiewicz-Machnio i Annę Leśniewską


Masa porcelanowa

Uczniowie klas IV-VI B i II-III B gimnazjum w ramach zajęć plastycznych wykonali ozdoby choinkowe z masy porcelanowej. Na podstawie prezentacji multimedialnej poznali jak powstaje masa porcelanowe, jakich składników trzeba użyć aby wykonać ozdoby świąteczne. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem podczas pracy. Wykonane ozdoby będą zdobiły choinki w domach rodzinnych uczniów.

Opracowanie: Anna Leśniewska


Warsztaty artystyczne „Słodka choinka”

Uczniowie klas IV-VI B i II-III B gimnazjum uczestniczyli w warsztatach pt. „Słodka choinka” w Gospodarstwie Agroturystycznym „Nadmorskie Zacisze” w Mielnie. Uczniowie samodzielnie wykonalny lukrowane choinki, ozdobili je słodkimi bombkami w różnych kolorach. Wszyscy byli bardzo dumni z własnych twórczych pomysłów.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio


MIKOŁAJKI

06 grudnia uczniowie „Okruszka" w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja brali udział w konkursach i zabawach związanych tematycznie z tą uwielbianą przez wszystkich postacią. Uczestnicy wykazali się niezwykłą aktywnością w rozwiązywaniu kolejnych zadań  i szczegółową wiedzą dotyczącą Mikołaja. Podsumowaniem wspaniałej zabawy było przybycie Mikołaja (przyjechał do nas prosto z Laponii) z workiem pełnym prezentów. Postać Mikołaja wywołała wśród uczniów niekłamany zachwyt, a niedowiarków wprawiła w zakłopotanie  –  teraz już wszyscy wierzymy wŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Jakby tego było mało, tuż przed Mikołajem pojawił się w naszej szkole Czarodziej, który oczarował zarówno uczniów jak i nauczycieli. Tajemniczy Magik wyczarował dla uczniów, grzecznych i tych trochę mniej, czekoladę i pamiątkowe zdjęcia zawodników Kotwicy 50, z inicjatywy których odbyło się to  spotkanie.
Składamy serdeczne podziękowania zawodnikom z Kotwicy 50 oraz Panu Krzysztofowi Maćkuli i Panu Michałowi Kruszyńskiemu za pomoc w organizacji, przygotowaniu i przeprowadzeniu Mikołajkowej imprezy.
Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli nasi uczniowie otrzymali słodki poczęstunek oraz zaproszenia na mecze koszykówki Kotwica 50. Mikołaj podarował uczniom karnety na lody do Odlodowo, dzięki czemu każda klasa w wybranym dla siebie dogodnym terminie, będzie mogła skosztować przepysznych smakołyków.
Dziękujemy uczniom i rodzicom za przekazanie karmy dla psa i kota, którą Mikołaj zawiózł do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dzięki Wam zwierzaki najedzą się do syta.
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” przygotowało paczki, dla wszystkich grzecznych, dużych i małych dzieci.
Serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Beata Białkowska


ZDROWY ENERGETYCZNY NAPÓJ

Z początkiem bieżącego miesiąca rozpoczęliśmy w "Okruszku" akcję ZDROWY ENERGETYCZNY NAPÓJ.
W każdy grudniowy piątek w porze drugiego śniadania wszystkie klasy otrzymują po dzbanie zdrowego, rozgrzewającego i pysznego zarazem napoju sporządzonego z prawdziwego miodu.
Miód otrzymaliśmy od naszych wieloletnich przyjaciół pszczelarzy z Terenowego Koła w Kołobrzegu, a wszystkie niezbędne dodatki, tj. cytyna i przyprawy sponsoruje zespół redakcyjny gazetki "Echo Okruszka".
Nasze hasło na jesienno-zimowe chłody to:  "Nie chorujemy, bo miód pijemy!"

Opracowanie: Dorota Filipczak-Wojnicz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego