Wydarzenia 2017-2018 II - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2017-2018 II

Archiwum > Internat"Spotkanie ze smakiem",
czyli warsztaty z grillowania w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Konstruktywna teraźniejszość to kreatywna przyszłość dla wychowanków bez alkoholu”

To było spotkanie z również z Rodzicami wychowanków. Atmosfera była wakacyjna, rozmowy klimatyczne, "jedzonko" obfite i świetna zabawa. Na grilla przygotowaliśmy: kiełbaski, ziemniaki z dipem twarożkowo-czosnkowo-ziołowym, masło czonkowo-ziołowe do grzanek, surówkę z kapusty z ogórkiem, banany faszerowane migdałami i żurawiną oraz tort serowo-truskawkowy. Przy okazji spotkania pożegnano również absolwentów internatu - Pawła i Dominika - drobnymi upominkami.
Takich spotkań chcemy więcej, bo wszyscy się dobrze bawili. Gościom dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Opracowanie:  Elżbieta Wolska-Grębosz100 lat dla Pawła!

Co prawda urodziny Pawła przypadają w lipcu, ale nie ma wówczas szkoły, dlatego prezent już teraz, bo to dodatkowo prezent mundialowy. Mecz już dziś i Paweł może kibicować w koszulce mundialowej.
Paweł jeszcze raz wszystkich NAJ!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszCzas na kino!

"Bella i Sebastian 3" to film o wielkiej przyjaźni, którą każdy chciałby doświadczyć. Film wzrusza, ale i poucza, że na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć.
Bardzo dziękujemy Pani z kina, za piękne kolorowanki, plakat filmu i naklejki!!!

                                                                
Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszProjekt sfinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Konstruktywna teraźniejszość to kreatywna przyszłość
dla wychowanków bez alkoholu”

Warsztaty z książką - „Okruszek czyta” to drugi etap projektu. Wybraliśmy sporo ciekawych książek. Dużą popularnością cieszyły się oczywiście kolorowanki, ale również pięknie ilustrowana książka „Pszczoły”. Mamy, co nowego czytać wieczorami!
Kolejny etap projektu po długim weekendzie.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszPiknik wiosenny

Wiosenna pogoda zachęca do spotkań piknikowych. Środowe popołudnie w internacie było okazją do rodzinnego spotkania na boisku Ośrodka. Zaproszeni rodzice i wychowankowie wspólnie uczestniczyli w grach i zabawach. Były biegi na wytrwałość, mini-mecz piłki nożnej, wyścigi rowerowe oraz zabawy manualne i na spostrzegawczość. Zwieńczeniem pikniku był poczęstunek przygotowany przez wychowanków internatu oraz słodkości od rodziców Mai. Gościom bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zakupione słodycze.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
 Projekt sfinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Konstruktywna teraźniejszość to kreatywna przyszłość
dla wychowanków bez alkoholu”

Za nami pierwszy etap projektu - zajęcia profilaktyczne z prezentacją multimedialną i plakatem związanym z profilaktyką uzależnienia od alkoholu. Wychowankowie są już prawie specjalistami w tej profilaktyce, ponieważ to już 8 projekt na przestrzeni lat. Świadomość wychowanków jest bardzo duża w tej dziedzinie. Za tydzień kolejny etap.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 Działanie innowacyjne „Moje naturalne kosmetyki – Dbam o własne zdrowie”

W ramach zakończenia i podsumowania działania innowacyjnego powstała książeczka - album „Moje naturalne kosmetyki”. W owym wydaniu znalazły się wszystkie przepisy na wykonywane kosmetyki oraz zdjęcia dokumentujące wytrwałą pracę wychowanków internatu.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
 Spóźnione 100 lat dla Kacpra!

To już tradycja internacka! Z okazji urodzin wychowanka było odśpiewane "Sto lat", składanie życzeń i wręczenie kartki okolicznościowej. Cała impreza urodzinowa była wcześniej z prezentem i tortem urodzinowym ze świeczkami. Jeszcze raz 100 lat dla Kacpra!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    Wiosenne Przyjęcie Urodzinowe i 100 lat dla Mai!

Nadszedł długo wyczekiwany dzień dlaa: Mai, która wczoraj miała swoje urodziny, Arka, Kacpra, Eryka, Czarka i Dominika - dzień z przyjęciem urodzinowym. W przygotowaniach pomogli nam bardzo Mama i Tata Mai, którzy ufundowali tort urodzinowy oraz mnóstwo słodkości i napoi. Bardzo dziękujemy!!!
My też mieliśmy swój wiosenny tort urodzinowy, prezenty dla solenizantów, dużo dobrej zabawy i cudownej atmosfery. Zerknijcie sami!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 Działanie innowacyjne

To już ostatni etap działania innowacyjnego „Moje naturalne kosmetyki – Dbam o własne zdrowie”.
Tym razem wychowankowie przygotowali peeling cukrowy do ciała. Naturalny, aromatyczny kosmetyk przygotuje skórę na przyjęcie długo wyczekiwanych promieni słonecznych.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska
    W poszukiwaniu wielkanocnych, czekoladowych jajek!

Mimo niesympatycznej pogody tradycji stało się zadość i poszukiwaliśmy wielkanocne jajeczka porozrzucane tu i tam. Były dwie drużyny: jedna z żółtym koszykiem a druga z pomarańczowym. Poszukiwania były etapowe i na czas. Najwięcej czekoladowych jajek uzbierała drużyna żółtego koszyczka, ale druga drużyna z kolei najwięcej odnalazła jajek w jednym etapie. Po skutecznych poszukiwaniach zostało tylko rozkoszowanie się smakiem.
Było to aktywne popołudnie w klimacie wielkanocnym!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz100 lat dla Czarka!

Oj słodko było dziś w internacie! Z okazji 15 urodzin Czarka, mama wychowanka - Pani Danusia zrobiła nam słodką niespodziankę, zafundowała kolorowy tort. Było słodko, radośnie i przepysznie.
Pani Danusi bardzo dziękujemy, a Czarkowi życzymy wszystkiego najlepszego!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    Różane kule kąpielowe

W tym tygodniu „mali kosmetolodzy” z aptekarską precyzją wykonali musujące kule kąpielowe. Ku zaskoczeniu wychowanków składnikami kosmetyku były produkty używane do przyrządzania posiłków. Walorów estetycznych i zapachowych dodały suszone płatki róż.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska
    Karnawał 2018

Dzisiejsze popołudnie w internacie upłynęło w duchu salsy, hip-hopu i wielu innych tańców i zabaw. Nie obyło się bez konkursów tanecznych. Dużym powodzeniem cieszył się „Taniec na gazecie” oraz „Taniec z gwiazdami”. Do zabawy włączyli się również zaproszeni rodzice wychowanków. Spalone kalorie zostały uzupełnione słodkim poczęstunkiem upieczonym wcześniej przez naszych małych kucharzy.
Serdecznie dziękujemy również mamie Mai za słodkości oraz poświęcony nam czas na balu.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego