Marzec 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2023

WydarzeniaOkulary ClassVR

Urozmaiceniem zajęć w szkole jest poznawanie przez uczniów wirtualnej rzeczywistości, która umożliwia przeniesienie się w różne zakątki świata. Tym razem oglądaliśmy w wirtualnych okularach ClassVR "Spokojne krajobrazy" (jeden z zestawów tematycznych) w formie zdjęć 360° i filmów z dźwiękiem 360°.
Okulary cieszą się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem, powodują wyciszenie emocjonalne i redukcję napięcia mięśniowego oraz skupienie uwagi.
Zajęcia realizowane w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci
Część zdjęć pochodzi z serwisu #atkin
Więcej informacji o zwartości tematycznej w wirtualnych okularach ClassVR: https://aktin.pl/.../ClassV.../50%20KREATYWNYCH%20LEKCJI.pdfKolorowanki 3D Quiver

"Quiver łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami. Pomalowane kredkami obrazki aplikacja ożywia i nadaje im trójwymiarowe kształty. Wiele kolorowanek posiada dodatkowe funkcje uruchamiane w aplikacji, np. podskakiwanie krówki, obsługa wozu strażackiego, podświetlanie elementów komórki zwierzęcej. I wiele więcej…" (Źródło: https://perceptiedukacja.pl/quiver).
W każdym tygodniu pan Krzysztof przygotowuje uczniom tematyczne kolorowanki Quiver (#quiver3d), dzięki którym uczą się skanowania tabletem lub telefonem kodów QR i swoich pokolorowanych obrazków oraz "wyczarowują" wirtualne rzeczy.
Zajęcia realizowane są w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Więcej na: https://www.soswokruszek.pl/o-innowacji-3.htmlTV Okruszek

TV Okruszek, to nowy projekt realizowany w szkole przez nauczycieli: pana Krzysztofa Biełookiego oraz panią Kingę Świderską, Paulinę Sotyń i Aleksandrę Politowską. Dzięki temu uczniowie poznają kuluary dziennikarstwa, uczą się publicznej prezentacji, poznają tajniki "zielonego ekranu" i sposobów montażu filmu.
Ostatnio Zespół do Spraw Promocji Ośrodka pozyskał profesjonalny "zielony ekran".
Zdjęcia z "making off" pochodzą z wcześniejszych filmów, które możecie obejrzeć na "Okruszkowym" kanale Youtube:
Filmy tworzone są na sprzęcie z programu: #LaboratoriaPrzyszłości

Opracowanie: Krzysztof BiełookiPodarunek od Straży Granicznej

Kolejna porcja nakrętek trafiła do Serca "Okruszka". Ponad 30 kg nakrętek dostarczyli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Spotkanie było też sposobnością dla uczniów do poznania zawodu i zadań Straży Granicznej.

Opracowanie: Okruszek


Warsztaty recyklingowe

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu w związku z tym w piątek odbyły się warsztaty recyklingowe w naszej szkole. Uczniowiewykorzystali plastikowe butelki, w których posadzili cebulę i rzeżuchę oraz dowiedzieli się co to jest recykling i jak możemy w tym uczestniczyć i segregować odpady. Podczas II części poznali jak można wykorzystać nakrętki - tworząc piękną kompozycję kwiatową oraz oglądali przedmioty wykonane z odpadów. Podsumowaniem akcji była wystawa prac, plakaty wykonane w zespołach klasowych oraz pokaz mody recyklingowej.

Opracowanie: OkruszekZbióka elektrośmieci

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektroodpadów. Razem zebraliśmy 1450 kg elektrośmieci.

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2023 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego