Grudzień 2021 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2021

Archiwum > Wydarzenia > 2021Kolędy, zimowe piosenki oraz Świąteczne Warsztaty Scrapbookingowe

Święta tuż, tuż W piątek 17.12 spotkaliśmy się ostatni raz w Starym Roku na wspólne śpiewanie kolęd i piosenek zimowych. Można było poczuć w tym miejscu zapach świeżej choinki oraz atmosferę radości i życzliwości. Na koniec wzięliśmy udział w Świątecznych Warsztatach Scrapbookingowych sfinansowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”. Spotkanie prowadziła pani Monika i pani Ania.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio, Anna LeśniewskaRoztrzygnięcie konkursu na Niezwykły Rodzinny Stroik Świąteczny

8 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na Niezwykły Rodzinny Stroik Świąteczny, w którym wzięło udział 11 uczniów wraz z rodzinami. W związku z tym, że każdy świąteczny stroik został przygotowany zgodnie z tradycją, charakteryzował się precyzją oraz artystycznym kunsztem wykonania, Jury miało nie lada zadanie z wybraniem tych najpiękniejszych. Po niezwykłe burzliwych obradach, podczas których każdy miał innego faworyta, wyłoniono zwycięzców. Członkowie Jury przyznali zgodnie, że każdy z uczestników konkursu jest zwycięzcą i zasługuje na szczególne wyróżnienie. Każdy otrzymał nagrodę.
Wyniki konkursu na Niezwykły Rodzinny Stroik Świąteczny:
I miejsce - Marcel Miętus z rodziną
II miejsce - Bartosz Kowalik z rodziną
III miejsce - Damian Kaczanowski z rodziną
Wyróżnienia:
Stanisław Kozak z rodziną, Wiktor Brochocki z rodziną, Aleksander Matyjasik z rodziną,  Michał Teliżewski z rodziną, Przemysław Zasiadczyk z rodziną, Wiktor Woźniak z rodziną,  Adrian Szulecki-Kudlik z rodziną, Patryk Jarosz z rodziną.
Składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów za przygotowanie pięknych stroików świątecznych oraz udział w konkursie.

Opracowanie: Braya Rebelska, Joanna Baksa


"Świąteczne prezenty dla całej rodziny"

Podczas Warsztatów Rękodzieła Artystycznego "Świąteczne prezenty dla całej rodziny", uczniowie wykonali przepiękne lampiony, dekoracyjne bombki i ozdoby świąteczne.

Prowadzący: Beata Rebelska, Joanna Baksa"Okruszkowy Dar Serca dla Hospicjum"

W listopadzie i w grudniu na terenie naszego ośrodka, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu. W akcję włączyli się uczniowie wraz z rodzicami i pracownicy. W krótkim czasie udało się zebrać ręczniki jednorazowe, środki opatrunkowe i odkażające, które wpłyną na podniesienie komfortu funkcjonowania pacjentów oraz personelu medycznego. Świąteczne paczki, które osobiście spakowali nasi "Mikołajkowi Wolontariusze", dostarczyli na teren Hospicjum uczniowie z klasy II B PP i II C PP. Pacjentom oraz personelowi Hospicjum uczniowie przekazali życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. To kontynuacja naszej współpracy z Hospicjum, która, mamy nadzieję, będzie się dalej rozwijać.
Szczególne podziękowania składamy Rodzicom Naszych Uczniów i Pracownikom ośrodka za przekazanie wspaniałych darów.

Opracowanie: Beata RebelskaMikołajki

We wtorek 7 grudnia nasi uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu przez Kołobrzeski Klub Rotary. Impreza odbyła się w obecności starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. W tym dniu czekało na nas wiele atrakcji: m.in. występy tancerzy z Klubu Sportowego "AMBER" z Kołobrzegu i chóru Kombatant. Kulminacją wydarzenia było przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów.
Serdeczne podziękowania w imieniu społeczności ośrodka składamy dla zarządu klubu ROTARY oraz sponsorów.
grafika: serce

Opracowanie: "Okruszek"Grupa taneczna „Niepowtarzalni”

W roku szkolnym 2021/2022 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym „Okruszek” w Kołobrzegu powstała grupa taneczna „Niepowtarzalni”. Młodzi tancerze pod opieką pani Pauliny Sotyń i pani Iwony Boguckiej wzięli udział w XI Przeglądzie Twórczości Osób, którym Wędruje się Trochę Trudniej. Dzięki zaproszeniu pani Małgorzaty Szmidt nasi uczniowie po raz kolejny mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności, tym razem jednak występując w filmie. „Niepowtarzalni” przedstawili baśń „Dzikie Łabędzie”, a nad montażem i reżyserią czuwali pani Kinga Świderska i pan Michał Świderski. Stroje zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” a uszyły je pani Magdalena Kusiakiewicz i pani Janina Borowska, za co serdecznie dziękujemy. Warto podkreślić, że scenografię do filmu przygotowali również nasi uczniowie. Dziękujemy Fundacji „Uwierzcie w Nas”, która doceniła nasz wysiłek i przekazała dla uczestników i opiekunów przepiękne upominki.
A na zdjęciach prezentujemy przygotowania i sam proces nagrywania filmu 😊.

Opracowanie: Paulina Sotyń, Iwona Bogucka


Mikołajkowe pierniczki

6 grudnia w tradycyjne Mikołajki Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy „Okruszek” poczuł świąteczną atmosferę. Nasi uczniowie „uzbrojeni” w najróżniejsze kolorowe dekoracje zdobili przygotowane wcześniej pierniczki. Efekt prac był niesamowity, a sama dekoracja przysporzyła wszystkim wiele radości. Świątecznej atmosfery, jaka zagościła w naszym ośrodku dopełnił kącik św. Mikołaja. To właśnie tam w towarzystwie reniferów, Mikołaja przy kominku i świątecznych ozdób każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy: Iwona Bogucka, Kinka Burzyńska, Konga ŚwiderskaNasz ośrodek na Kolobrzeskich Mikołajkach

Stoisko Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego "Okruszek" podczas Kołobrzeskich Mikołajek w Hali Milenium.

Opracowanie: "Okruszek"


Wizyta z Nadleśnictwa Gościno

W dniu dzisiejszym gościliśmy edukatora Nadleśnictwa Gościno - p. Annę Kurpiewską. Pani Ania przeprowadziła prelekcję przyrodniczą dla dzieci z naszego ośrodka. Tematem zajęć były ekosystemy leśne, wpływ przyrody na człowieka, zależności międzygatunkowe. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Nadleśnictwa za prezenty i lekcję, którą będziemy pamiętać.
Na zakończenie spotkania p. wicedyrektor Dariusz Wojciechowski wręczył upominek zrobiony przez młodzież w ramach zajęć przysposabiających do pracy.

Opracowanie: Dariusz Wojciechowski


Kawiarenka "Florentynka" w Okruszku
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego