Wydarzenia - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia

Innowacje, projekty, programy > Programy > Program "Laboratoria przyszłości"Roztrzygnięcie konkursu na projekt breloka z drukarki 3D

Podczas imprezy Mikołajkowej w Hotelu Ikar Plaza w dniu 6 grudnia 2023 roku uczniowie biorący udział w konkursie gazetki szkolnej "Echa Okruszka" na projekt breloka 3D otrzymali nagrody i dyplomy od redaktora gazetki szkolnej "Echo Okruszka" pana Krzysztofa Biełookiego oraz pani dyrektor SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu Heleny Rudzis-Gruchały, pani wicedyrektor SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu Małgorzaty Mularczyk, pana Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego i pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej. Projekty breloków zostały zeskanowane przez uczniów, przerobione na obiekty 3D i wydrukowane na drukarce 3D na sprzęcie z projektu "Laboratoria Przyszlości".
Działanie realizowane jest w ramach innowacji pedagogicznej: "Breloki z drukarki 3D", autorstwa Krzysztofa Biełookiego i Kingi Świderskiej.
Nagrodzeni uczniowie, to Wiktor Szafraniec, Filip Fjiołek, Patryk Jarosz, Patryk Konopka, Alicja Hekert.
Laureatom konkursu gratulujemy pomysłów i zachęcamy do udziału społeczności uczniowskiej "Okruszka" w kolejnych konkursach.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiClass VR

Uczniowie klasy IV A SP w okularach wirtualnej rzeczywistości Class VR wczuwają się w wakacyjne klimaty podróżując wirtualnie na egzotyczną plażę, w góry i nad jezioro.Drukarka 3D

Uczniowie klasy IV A SP mieli okazję po raz pierwszy poznać obsługę drukarki 3D i efekty wydruku - małą kostkę. Program realizowany w ramach "Laboratoriów przyszłości" #laboratoriaprzyszłości
Więcej na:
Film: Drukarka 3DOkulary ClassVR
Marzec 2023

Urozmaiceniem zajęć w szkole jest poznawanie przez uczniów wirtualnej rzeczywistości, która umożliwia przeniesienie się w różne zakątki świata. Tym razem oglądaliśmy w wirtualnych okularach ClassVR "Spokojne krajobrazy" (jeden z zestawów tematycznych) w formie zdjęć 360° i filmów z dźwiękiem 360°.
Okulary cieszą się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem, powodują wyciszenie emocjonalne i redukcję napięcia mięśniowego oraz skupienie uwagi.
Zajęcia realizowane w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci
Część zdjęć pochodzi z serwisu #atkin
Więcej informacji o zwartości tematycznej w wirtualnych okularach ClassVR: https://aktin.pl/.../ClassV.../50%20KREATYWNYCH%20LEKCJI.pdfTV Okruszek
Marzec 2023

TV Okruszek, to nowy projekt realizowany w szkole przez nauczycieli: pana Krzysztofa Biełookiego oraz panią Kingę Świderską, Paulinę Sotyń i Aleksandrę Politowską. Dzięki temu uczniowie poznają kuluary dziennikarstwa, uczą się publicznej prezentacji, poznają tajniki "zielonego ekranu" i sposobów montażu filmu.
Ostatnio Zespół do Spraw Promocji Ośrodka pozyskał profesjonalny "zielony ekran".
Zdjęcia z "making off" pochodzą z wcześniejszych filmów, które możecie obejrzeć na "Okruszkowym" kanale Youtube:
Filmy tworzone są na sprzęcie z programu: #LaboratoriaPrzyszłości

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR
Luty 2023

W każdy wtorek (i nie tylko) uczniowie pod opieką nauczycieli, pana Krzysztofa i pani Joanny, uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem okularów ClassVR pozyskanych z programu "Laboratoria przyszłości" #LaboratoriaPrzyszlosci
Więcej na:

Opracowanie: Krzysztof BiełookiWirtualny pokój sensoryczny z okularami ClassVR

W dniu 20 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie pod nazwą: „Wirtualny pokój sensoryczny z okularami ClassVR”. Tematem przewodnim było zwiedzanie siedziby Mikołaja. Uczniowie szybo przyswoili sobie obsługę wirtualnych okularów i poruszanie się w wirtualnym świcie. Mieli też do wykonania zadania - odnalezienie rekwizytów w wirtualnych pomieszczeniach i policzenie prezentów. Planujemy kolejne spotkania tematyczne we wtorki.
Prowadzący: Krzysztof Biełooki, Joanna Szymańska.
Zajęcia realizowane są w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci
Więcej na:
Opracowanie: Krzysztof BiełoookiLaureaci konkursu fotograficznego z "Okruszka"

W dniu dzisiejszym, w siedzibie Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Park w obiektywie”. Celem konkursu była prezentacja efektów projektu w postaci parków i terenów zielonych utworzonych lub zrewitalizowanych na terenach miast i gmin członkowskich ZMiGDP oraz promowanie tworzenia terenów zielonych w miastach.
Krzysztof z klasy 4 A pod kierunkiem pana Krzysztofa zajął II miejsce i otrzymał telefon komórkowy, natomiast Mikołaj z klasy 8 B pod kierunkiem pani Moniki smartwatcha. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!
Prace fotograficzne wykonane zostały na sprzęcie pozyskanym w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

Opracowanie: Okruszek


Szkoła do Hymnu
Listopad 2022

10 listopada o godzinie 11.11 nasza szkoła po raz kolejny wzieła udział w akcji #SzkoładoHymnu.
Wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” obchodząc rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przy okazji uczniowie doskonalili obsługę statywu i aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".Spacer z aparatem fotograficznym
Listopad 2022

Uczniowie klasy IV A SP biorą udział w konkursie fotograficznym "Między dwoma brzegami", organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W tym celu wybrali się z wychowawcą na spacer i wykonali zdjęcia kołobrzeskich mostów. Przy okazji zapalili świeczki przy pomniku Piłsudskiego i odwiedzili plac zabaw. Zdjęcia wykonane zostały w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" - "Fotografia cyfrowa" na aparacie fotograficznym i statywie pozyskanym w ramach "Laboratoriów przyszłości". Uczniowie wraz z wychowawcą wybrali zdjęcia, zeskanowali zgody i przygotowali do wysłania pocztą e-mail na laptopie pozyskanym w ramach "Lekcji: Enter". Trzymamy kciuki za wygraną w konkursie!

Opracowanie: Krzysztof Biełooki"Laboratoria przyszłości" w "Okruszku"
Październik 2022

Zespół do Spraw Promocji Ośrodka w osobach: Kinga Świderska i Krzysztof Biełooki oraz Pani Sekretarz Joanna Studzińska dołożyli starań, by dla naszego ośrodka pozyskać sprzęt o wartości 30 000 zł w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

Wśród sprzętu znajduje się: drukarka 3D Sygnis Edu Lab z akcesoriami; 6 sztuk Filamentu FlashForge PLA 0,5kg; mikrokontroler Arduino z czujnikami i akcesorium; stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1; aparat Canon PowerShot G7X Mark II; kamera Insta 360 One X2; statyw do aparatu i kamery; gimbal do aparatu fotograficznego i kamery; zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką; mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini+ Mikroport Blink 500; laptop Acer Extensa 15; zestaw ClassVR 4 sztuk okularów PREMIUM w skrzyni transportowej z ładowaniem; zestaw 4 ręcznych kontrolerów USB do ClassVR; kostki VR; licencja - roczny dostęp do portalu wirtualnych lekcji.
Sprzęt będzie stopniowo wdrażany do zajęć edukacyjnych. Ostatnio uczniowie wykonywali zdjęcia na konkursy fotograficzne na wymienionym sprzęcie fotograficznym. Wkrótce poznają wirtualną rzeczywistość z ClassVR, a następnie druk 3D.

"Laboratoria Przyszłości", to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.


Opracowanie: Krzysztof BiełookiFotografujemy na sprzęcie z "Laboratoriów przyszłośći"
Wrzesień 2022

Uczniowie klasy IV A SP wykonali dokumentację "Kwietnej łąki" w ramach innowacji "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Więcej na prezentacji pdf - Link

Zdjęcia wykonane zostały na nowym sprzęcie fotograficznym - aparatem Aparat Canon PowerShot G7X Mark II ze statywem, pozyskanym w ramach programu: "Laboratoria przyszłości".

Wicej na stronie ośrodka: Link lub https://www.gov.pl/web/laboratoria

Grafika: Laboratoria przyszłości.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki

© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego