Fotografia cyfrowa - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Fotografia cyfrowa

Archiwum > Innowacje, projekty, programy > Innowacja "Zastosowanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" 2022-2023Przygotowania do wystawy fotograficznej pod nazwą "Nowoczesny Kołobrzeg"

Uczniowie klasy 4A SP, pod opieką wychowawcy Krzysztofa, pomagają przy oprawie fotografii na wystawę plenerową pod nazwą: "Nowoczesny Kołobrzeg". Niebawem rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie laureatów oraz otwarcie wystawy.Laureaci konkursu fotograficznego z "Okruszka"

W dniu dzisiejszym, w siedzibie Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Park w obiektywie”. Celem konkursu była prezentacja efektów projektu w postaci parków i terenów zielonych utworzonych lub zrewitalizowanych na terenach miast i gmin członkowskich ZMiGDP oraz promowanie tworzenia terenów zielonych w miastach.
Krzysztof z klasy 4 A pod kierunkiem pana Krzysztofa zajął II miejsce i otrzymał telefon komórkowy, natomiast Mikołaj z klasy 8 B pod kierunkiem pani Moniki smartwatcha. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-MachnioSpacer z aparatem fotograficznym
Listopad 2022

Uczniowie klasy IV A SP biorą udział w konkursie fotograficznym "Między dwoma brzegami", organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W tym celu wybrali się z wychowawcą na spacer i wykonali zdjęcia kołobrzeskich mostów. Przy okazji zapalili świeczki przy pomniku Piłsudskiego i odwiedzili plac zabaw. Zdjęcia wykonane zostały w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" - "Fotografia cyfrowa" na aparacie fotograficznym i statywie pozyskanym w ramach "Laboratoriów przyszłości". Uczniowie wraz z wychowawcą wybrali zdjęcia, zeskanowali zgody i przygotowali do wysłania pocztą e-mail na laptopie pozyskanym w ramach "Lekcji: Enter". Trzymamy kciuki za wygraną w konkursie!

Opracowanie: Krzysztof BiełookiLaureaci konkursu fotograficznego "Park w obiektywie"

Gratulacje dla laureatów naszego ośrodka: Krzysztofa Czerwińskiego (pod opieką Krzysztofa Biełookiego) za zajęcie w konkursie fotograficznym "Park w obiektywie" II miejsca i Mikołaja Świątka (pod opieką Moniki Tyszkiewicz-Machnio)
III miejsca! Konkurs zorganizowany został przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

grafika: gratki
Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Poniżej lista laureatów - źródło: Związek Dorzecza Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.


Park w obiektywie. Wrzesień 2022

Uczniowie klasy IV A SP pod opieką wychowawcy Krzysztofa Biełookiego poznawali praktyczne zastosowanie i obsługę statywu i aparatu fotograficznego pozyskanego w ramach Laboratoriów Przyszłości. Zajęcia są też częścią innowacji autorstwa Krzysztofa Biełookiego i Dariusza Wojciechowskiego: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych".
Uczniowie podczas spaceru wykonali zdjęcia na konkurs fotograficzny: "Park w obiektywie".
Trzymamy kciuki za wygraną!

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Wrzesień 2022

Uczniowie klasy IV A SP wykonali dokumentację "Kwietnej łąki" w ramach innowacji
"Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych",
autorstwa Krzysztofa Biełookiego i Dariusza Wojciechowskiego.

Więcej na prezentacji pdf - Link
Zdjęcia wykonane zostały nowym sprzętem fotograficznym, pozyskanym w ramach "Laboratoriów przyszłości".

Wicej na stronie ośrodka: Link

Grafika: Laboratoria przyszłości.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Wystawa "Nasi uczniowie". Czerwiec 2022

Od poniedziałku (30.05.2022) z okazji Dnia Dziecka można obejrzeć wystawę fotograficzną: "Nasi uczniowie" w ramach Zespołu do Spraw Promocji Ośrodka oraz innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Autorami zdjęć wykonanych podczas zajęć komputerowych są uczniowie, a autorem fotomontaży jest nauczyciel Krzysztof Biełooki.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Uczniowie przygotowują wystawę. Maj 2022

W ramach innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" uczniowie przygotowują plenerową wystawę fotograficzną: "Nasi uczniowie" ze zdjęć, które wykonali podczas praktycznych zajęć z fotografii. Będą zaprezentowane w formie fotomantaży autorstwa Krzysztofa Biełookiego.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiOtwarcie wystawy "Zabytki Kołobrzegu". Kwiecień 2022

W środę 13 kwietnia, o godzinie 11.00 przy głównym wejściu do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii wykonanych przez uczniów ośrodka.
Pomysłodawcami wystawy są nauczyciele: Kinga Świderska oraz Krzysztof Biełooki, członkowie zespołu ds. promocji ośrodka. To pierwsza taka inicjatywa w historii ośrodka, który w tym roku będzie obchodzić swoje 35-lecie. Wszystkie zdjęcia wykonali uczniowie w ramach zajęć. Zostaną one wyeksponowane na ogrodzeniu od strony ulicy Rzecznej. Opisy do fotografii wykonane zostały w języku polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim. Zamieszczony został również odnośnik do opisu każdego zabytku w postaci kodu QR.
Opracowanie: OkruszekPierwsze fotomontaże autorstwa Krzysztofa Biełookiego do wystawy "Nasi uczniowie". Kwiecień 2022

Na początku czerwca planowana jest wystawa, pt.: "Nasi uczniowie".
Zdjęcia uczniów wykonywali sami uczniowie pod opieką Krzysztofa Biełookiego, autora fotomontaży.
Część prac prezentujemy poniżej i już zapraszam do odwiedzienia wystawy.
Więcej informacji wkrótce.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Zajęcia z fotografii portretowej. Marzec 2022

W ramach innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" realizowany był temat: "Fotografia portretowa". Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film z komentarzem o prawidłowym wykonywaniu zdjęć portretowych aparatem cyfrowym lub smartfonem, obejrzeli przykładowe zdjęcia, poznali zasadę trójpodziału zdjęcia, obejrzeli sprzęt do tworzenia fotografii (uchwyty i statywy do aparatów), rozwiązali zadania na tablicy interaktywnej lub kartach pracy. Ponadto uczniowie doskonalili obsługę aparatu cyfrowego robiąc zdjęcia portretowe swoim kolegom i koleżankom z wykorzystaniem studia fotograficznego, czyli kartonu 🙂. Ze zdjęć powstaną grupowe kolaże - na razie przygotowane są dwa (do obejrzenia w załączonych zdjęciach).

Opracowanie: Krzysztof BiełookiZajęcia z podstaw fotografii. Marzec 2022

W ramach innowacji  pedagogicznej "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" uczniowie poznali zasady kompozycji w sztuce i fotografii na podstawie prezentacji i ćwiczeń online. Wykonali ćwiczenia z kompozycji, m.in. zamkniętej (mandale: wiosenne koło), statycznej i dynamicznej (wyklejanki). Ponadto uczniowie klasy III C PP i VII B SP drukowali i zabezpieczali folią transparentną zdjęcia do pokonkursowej wystawy plenerowej "Zabytki Kołobrzegu". Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, do czego służą kody QR pod zdjęciami. Wystawę "Zabytki Kołobrzegu" będzie można wkrótce zobaczyć przy szkole od strony deptaku przy ulicy Rzecznej.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Zajęcia z fotografii. Marzec 2022

W ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" omówiony został temat dotyczący rodzajów fotografii (fotografia użytkowa, portretowa, reportażowa, prasowa, okolicznościowa, przyrodnicza). Ponadto uczniowie poznali podstawy perspektywy, linii i głębi obrazu wykonując ćwiczenia rysunkowe na kartach pracy.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Uczniowie poznają pojęcie: fotografia i zawód fotografa. Marzec 2022

Rozpoczęła się innowacja "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Pierwszym zrealizowanym tematem na zajęciach komputerowych, przysposobienia do pracy, rozwijających zainteresowania i rewalidacji indywidualnej była fotografia, zawód fotografa i sprzęt fotograficzny.

Opracownie: Krzysztof Biełooki
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego