Marzec 2021 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2021

Archiwum > Wydarzenia > 2021


Bum Bum Rurki – nauka i zabawa

Bum Bum Rurki® to od kilkunastu lat ulubiona zabawka edukacyjna dzieci, rodziców oraz nauczycieli muzyki w wielu krajach świata. Uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami w USA, teraz także uczniowie Okruszka na  zajęciach muzyki  je poznają. Bum Bum Rurki® to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Bum Bum Rurki® świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii.

Opracowanie : Monika Tyszkiewicz-Machnio


Tradycja malowania pisanek w Okruszku

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. Podczas warsztatów, które odbyły się 19.03.2021r. uczniowie ośrodka zdobili jajka metodą batikową, w której za pomocą szpilki osadzonej w drewienku nanosili na skorupkę jaja rozgrzany wosk tworząc wzór i barwili wybranym kolorem pisankę. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka.
Wszystkim życzymy Radosnej Wielkanocy!

Opracowanie: Kamilla Winiecka, Halina Lesyk


Projekt UNESCO "Youth, Dance Video"

Podsumowaniem projektu "Youth, Dance Video" In line with UNESCO's ideals and values jest CERTYFIKAT dla Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego "Okruszek" w Kołobrzegu oraz indywidualne Certyfikaty dla każdego uczestnika.

Opracowanie: Paulina Sotyń
Zdjecie: certyfikat "Youth, Dance Video"


Pola Nadziei - Żonkile dla Hospicjum

Przekazaliśmy  żonkile z bibuly wykonane przez naszych uczniów, podczas zorganizowanych na terenie ośrodka warsztatów, w ramach akcji Żonkil dla Hospicjum. Ilość żonkili przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji, dzięki czemu "Okruszek" włączył się w krzewienie  idei hospicyjnej - zbiórki na rzecz Hospicjum podczas Pól Nadziei, która odbędzie 28 marca.

Opracowanie: Beata Rebelska


Warsztaty profilaktyczne „Dbam o uśmiech”

W terminie  04 - 18.03.2021r. podjęto realizację warsztatów profilaktycznych „Dbam
o uśmiech”, w klasach  IIIA, IIIB, IVA, IAPP, IBPP.
Zajęcia miały na celu kształtowanie u uczniów nawyków prawidłowej higieny jamy ustnej.
W ramach promowania wiedzy prozdrowotnej uczniowie zapoznali się z podstawową wiedzą na temat higieny zębów, omówiono zasady mycia zębów, wskazano akcesoria niezbędne do prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Przybliżono również następstwa nieprzestrzegania zasad higieny jamy ustnej i zachęcano do systematycznych wizyt w gabinecie dentystycznym.
Kolejne klasy czekają na swoje warsztaty.

Opracowanie: Izabela Michalowska, Kamilla Winiecka


Innowacja Pedagogiczna „Podstawy scrapbookingu”

Święta coraz bliżej. W ramach Innowacji Pedagogicznej „Podstawy scrapbookingu” podczas zajęć rozwijających kreatywność oraz zajęć przysposabiających do pracy uczniowie klas: VI-VIII c, I c PP, II a PP wykonali przepiękne  kartki wielkanocne.

Opracowanie: Anna Leśniewska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego