Grudzień 2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2018

Archiwum > Wydarzenia > 2018JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy,
czas miłości, nadziei i wiary,
wiary w człowieka,
we wszystko co w nim najlepsze ….

21 grudnia 2018 r. w Sali Koncertowej Ratusza  odbyły się Jasełka pełne nadziei i miłości na lepsze jutro. Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej „Milutek” , w podniosłej przedświątecznej atmosferze nabrało  szczególnego wdzięku.   Jasełka są najmilszym sposobem przypomnienia o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wprowadzają w nastój Świąt Bożego Narodzenia, a w wykonaniu naszych uczniów wyjątkowo wzruszają. Młodzi aktorzy z przejęciem wcielili się w swoje role. Aniołowie udowodnili, że dobro jest największą wartością, a siła wiary i miłości w drugiego człowieka jest w stanie pokonać zło. Maryja z miłością trzymała nowonarodzonego, pasterze, aniołowie  i królowie nie odstępowali od żłóbka.  Występ uczniów wywołał uśmiech na twarzach rodziców, którzy z dumą, a niejednokrotnie z łezką w oku podziwiali swoje pociechy. Cudowną świąteczną atmosferę zaproszeni goście i rodzice zabrali do swoich domów.

Opracowanie: Beata Rebelska„Ta nadzieja znów wstąpi w nas,
nieobecnych odezwą się cienie,
uwierzymy kolejny raz
w jeszcze jedno Boże Narodzenie”

Wigilia dla samotnych

Samotne święta są bardzo trudnym okresem dla tych, którzy je przeżywają - w końcu Boże Narodzenie jest najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. W ten magiczny czas dbamy o to , by nikt nie pozostał sam przy świątecznym stole. Uczniowie z klasy II PP oraz uczniowie z klasy III c gimnazjum włączyli się w przygotowania związane z organizacją Wigilii dla Samotnych. W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przekazali, wykonane  przez siebie stroiki świąteczne. które z pewnością ozdobią wigilijny stół, niezwykłym, bo płynącym prosto z serca blaskiem.

Opracowanie: Beata RebelskaMIKOŁAJKI

20 grudnia 2017r., w przedświątecznej atmosferze, pojawił się w naszej szkole Czarodziej, który oczarował zarówno uczniów jak i nauczycieli. Tajemniczy Magik wyczarował dla uczniów, grzecznych i tych trochę mniej, smakołyki i pamiątkowe zdjęcia zawodników Kotwicy 50, z inicjatywy których odbyło się to  spotkanie.
Składamy serdeczne podziękowania zawodnikom z Kotwicy 50, dzięki którym nasi uczniowie  otrzymali słodki poczęstunek oraz zaproszenia na mecze koszykówki – Kotwica 50.
Serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Beata Rebelska„OKRUSZKOWY” DAR SERCA DLA HOSPICJUM STACJONARNEGO W KOŁOBRZEGU

W listopadzie oraz w grudniu na terenie naszego ośrodka, Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało zbiórkę środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu. W akcję włączyli się uczniowie i pracownicy. W krótkim czasie udało się zebrać ręczniki jednorazowe, podkłady, środki odkażające i pampersy, które wpłyną na podniesienie komfortu funkcjonowania osób chorych oraz personelu medycznego. Świąteczną paczki, które osobiście spakowali nasi „Mikołajkowi Wolontariusze”, dostarczyli na teren Hospicjum  uczniowie klasy II P Przysposabiającej do Pracy oraz uczniowie klasy  III c gimnazjum. Pracownicy Hospicjum przyjęli wszystkich  bardzo serdecznie i zapoznali ze strukturą oraz zasadami funkcjonowania placówki. Pacjenci oraz personel Hospicjum otrzymali drobny upominek świąteczny i życzenia spokojnych, pełnych ludzkiej życzliwości świąt Bożego Narodzenia. To kontynuacja naszej współpracy z Hospicjum, która, mamy nadzieję, będzie się dalej rozwijać.

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom Naszych Uczniów, którzy tak mocno zaangażowali się w tą akcję.

Opracowanie: Beata RebelskaWYPIEK PIERNICZKÓW W MIELNIE

W ciasteczkach piernikowych
zamknięty jest smak i zapach
Świąt Bożego Narodzenia.

Zbliżające się święta i atmosfera im towarzysząca zachęciła uczniów z klasy VII b, z klasy III c oraz z klasy II PP, do udziału w warsztatach pieczenia, wycinania i dekorowania pierników w Gospodarstwie Agroturystycznym w Mielnie. Uczniowie samodzielnie przygotowali, upiekli, udekorowali oraz zapakowali pierniki. Każdy spróbował jak smakuje własnoręcznie wykonane dzieło kulinarne. W związku z tym, że pierniki to magiczne ciasteczka, ich wykonanie dało wszystkim wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza że przed świętami można je podarować najbliższej osobie lub powiesić na choince, co też uczniowie z pewnością uczynią.

Opracowanie: Beata Rebelska


Roztrzygnięcie konkursu

Z końcem ubiegłego miesiąca zakończył się konkurs organizowany przez Polskie Radio Dzieciom p.n.: „Kolorowy Piórnik”. Uczniowie w ramach zajęć logopedycznych i plastycznych, wykonali prace na temat: jak wygląda szkoła słuchaczy Radia. Zgodnie z regulaminem konkursu dzieci mogły użyć w swoim rysunku tylko jednego, ale za to ulubionego koloru. Jaki jest efekt ich pracy można obejrzeć na naszym szkolnym facebooku lub na stronie Polskiego Radia Dzieciom, w zakładce KONKURSY, gdzie w radiowej galerii zaprezentowano wszystkie nadesłane prace. Za udział w konkursie nasi uczniowie otrzymali od organizatora miłe upominki do szkolnego piórnika oraz kolorowanki.

Opracowanie: Dorota Filipczak - WojniczMIKOŁAJKI 2018

W dniu 6.12.2018 r. w SOSW "Okruszek" odbyły się MIKOŁAJKI. Uczniowie otrzymali kalendarze adwentowe. Prezenty roznosili śnieżynki oraz Mikołaj z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci z wielką radością witali Mikołaja.

Opracowanie: Halina Lesyk


Konkursowy wieniec adwentowy

Trzy nasze wieńce adwentowe biorą udział w konkursie lokalnym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Kołobrzegu. Wieńce przygotowali: Anastazja, Kacper i Arek.
Prosimy o trzymanie kciuków!
Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz„Góra Grosza` 2018”

W „Okruszku” zbieramy Okruszkową Górę Grosza. Dołącz się do nas!

Opracowanie: Elżbieta Wolska - Grębosz


"Słodki prezent"

03 grudnia 2018r. słodki prezent mikołajkowy dla uczniów SOSW „Okruszek” podarowały kołobrzeskie pszczółki. Ich przedstawiciele czyli członkowie Terenowego Koła Pszczelarzy w Kołobrzegu pan Józef Filipczak i Zbigniew Krawczyński, w imieniu wszystkich pszczelarzy, przynieśli nam 19 litrów prawdziwego, pachnącego miodu. Z takim zapasem najlepszego lekarstwa na świecie zbliżająca się zima nie będzie nam straszna.
Dziękujemy pszczołom i ludziom o wielkich sercach.

Opracowanie: Okruszek
 "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"
Ks.Twardowski

 
 
W ramach naszego Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowana została zbiórka środków opatrunkowych i sanitarnych dla kołobrzeskiego hospicjum.
 
Pamiętajmy i nieśmy pomoc tym, którzy jej potrzebują, okażmy serce!

 
Opracowanie: Anna Olczak
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego