Grudzień 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2022

WydarzeniaWigilia w internacie

Zgodnie z tradycją zasiedliśmy do stołu wigilijnego. Kolędy umilały nam ten magiczny czas. Potrawy były pyszne, stół pięknie przyozdobiony. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.Były też słodkie prezenty od św. Mikołaja i dużo radości z tego powodu.

Opracowanie: InternatWyjście na wystawę

Wybraliśmy się do Regionalnego Centrum Kultury na wystawę obrazów kołobrzeskiego artysty Pana Dariusza Kalety.

Opracowanie: InternatWyjście na wystawę

"Wanda w kadrze" to tytuł wystawy jaką mogliśmy obejrzeć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji . Wystawa poświęcona była  polskiej alpinistce i himalaistce Wandzie Rutkowskiej.

Opracowanie: InternatWizyta w Hospicjum

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w internacie przygotowaliśmy dla Wolontariusz słodki prezent w postaci upieczonych przez nas rogalików. Odwiedziliśmy Kołobrzeskie Hospicjum i podziękowaliśmy za ich wielkie serca.

Opracowanie: InternatŚwiąteczny czas w Okruszku
Świąteczny czas w Okruszku.


Spotkanie wigilijne

Spotkaliśmy się dzisiaj, jak co roku na wspólnym kolędowaniu. W świątecznej atmosferze zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy "Okruszka" pięknie śpiewali tradycyjne kolędy w przerwach słuchając Bożonarodzeniowych opowiadań i oglądając krótki film animowany.
Na zakończenie dzięki uprzejmości rodziców był pyszny poczęstunek. Dziękujemy Pani Danusi Kaczanowskiej za upieczenie dla każdego ucznia słodkiego upominku.

Opracowanie: OkruszekWarsztaty choreografii

Uczniowie klasy II b PP i VIII a SP brali udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez studentkę Łódzkiej Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej kierunek pedagogika tańca. Podczas warsztatów wykonali krótką choreografię pt. "DŻUNGLA" oraz ćw iczenie improwizacyjne polegające na przedstawieniu ruchów tanecznych kojarzących się z  życiem w mieście. Wspólnie z Panią Hanią omówili różne zagadnienia np. jakie tańce mogą być bardziej męskie a jakie bardziej damskie. Na koniec spotkania uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i obejrzeli improwizację taneczną w wykonaniu studentki - Pani Hani.

Opracowanie: Paulina SotyńKonkurs na plakat: "Oszczędzamy energię!"

Od redakcji gazetki szkolnej "Echo Okruszka": w nadchodzącym tygodniu do nabycia będzie grudniowe wydanie gazetki. Jak zwykle przygotowaliśmy dla naszych uczniów ciekawe zadania i artykuły oraz konkurs z nagrodami na plakat o oszczędzaniu energii w ramach ogólnopolskiego konkursu #MistrzowieEnergii. Uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy, a szkoła ma szansę wygrać bon o wartości 2000 zł. Podpisane prace proszę doręczyć do dnia 11.01.2023 r. do wychowawców klas lub redaktorów gazetki.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Grafika: Konkurs "Oszczędzamy energię!"Wirtualny pokój sensoryczny z okularami ClassVR

W dniu 20 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie pod nazwą: „Wirtualny pokój sensoryczny z okularami ClassVR”. Tematem przewodnim było zwiedzanie siedziby Mikołaja. Uczniowie szybo przyswoili sobie obsługę wirtualnych okularów i poruszanie się w wirtualnym świcie. Mieli też do wykonania zadania - odnalezienie rekwizytów w wirtualnych pomieszczeniach i policzenie prezentów. Planujemy kolejne spotkania tematyczne we wtorki.
Prowadzący: Krzysztof Biełooki, Joanna Szymańska.
Zajęcia realizowane są w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci
Więcej na:
Opracowanie: Krzysztof BiełoookiRozstrzygnięcie konkursu na Niezwykły Rodzinny Stroik Świąteczny

14 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs na Niezwykły Rodzinny Stroik Świąteczny, w którym wzięło udział 13 uczniów wraz z rodzinami. W związku z tym, że każdy świąteczny stroik został przygotowany zgodnie z tradycją,  charakteryzował się artystycznym kunsztem wykonania, Jury miało trudne zadanie z wybraniem tych najpiękniejszych. Po niezwykle burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Członkowie Jury przyznali zgodnie, że każdy z uczestników konkursu jest zwycięzcą i zasłużył na szczególne wyróżnienie. Każdy otrzymał świateczny upominek.

Wyniki konkursu na Niezwykły Rodzinny Stroik Świąteczny:
I miejsce - Alicja z rodziną
II miejsce -  Katarzyna z rodziną
III miejsce - Bartosz z rodziną,  Patryk z rodziną
Wyróżnienia:
Kinga z rodziną
Aleksander z rodziną
Wiktor z rodziną
Filip z rodziną
Jan z rodziną
Wojciech z rodziną
Mają z rodziną
Filip z rodziną
Gabriela z rodziną

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów za przygotowanie stroików świątecznych oraz udział w konkursie.

Opracowanie: Beata Rebelska, Joanna BaksaDar serca dla Ukrainy

"Ciągle jeszcze wśród nas są anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serca są bezpiecznym portem dla wszystkich,
którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce
i proponują swoją przyjaźń."
Phill Bosman

W tym pięknym przedświątecznym okresie, uczniowie i pracownicy Okruszka okazali ogromne wsparcie sąsiadom ogarniętym wojną, przekazując pomoc w formie darów spożywczych, higienicznych i opatrunkowych. We współpracyz Caritas Polska, przygotowane paczki i przekazaliśmy proboszczowi parafii w Grzybowie.
Warto się dzielić!

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaŚwiąteczne prezenty dla całej rodziny

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli  w warsztatach rękodzieła artystycznego: Malowanie świątecznych kubków. Celem warsztatów było stworzenie warunków do pełnej integracji rodziców, uczniów i nauczycieli. Bazą dla takiej integracji był udział w warsztatach, podczas których rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli możliwość udziału w nieskrępowanej kreatywnej zabawie. Każdy z uczestników stworzył niepowtarzalne artystyczne dzieło sztuki. Podsumowaniem warsztatów była degustacja pysznych deserów przygotowanych specjalnie dla rodziców, przez uczniów z klas przysposabiających do pracy. Wszyscy świetnie się bawili, czemu sprzyjała różnorodność zadań oraz wspaniała atmosfera, dzięki czemu zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele,  spontanicznie czerpali radość ze wspólnej zabawy. Dziękujemy rodzicom za przyjęcie zaproszenia i udział w warsztatach. Życzymy wszystkim wesołych świąt. Składamy serdecznie podziękowania Weronice i Julii uczennicom z klasy III B z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzenu świątecznych warsztatów.
Warsztaty rękodzieła artystycznego dofinansowało Stowarzyszenie na Rzecz  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: Beata Rebelska, Joanna Baksa


Hipoterapia

Uczniowie klasy 4 A SP uczestniczyli w zajęciach hipoterapii w Stadninie Michalski w Budzistowie. Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.

Opracowanie: OkruszekV edycja Milano Dance Competition

W środę 7 grudnia w Klubie Wojskowym odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów  V edycji Milano Dance Competition.  Współpraca naszego  Ośrodka z młodziżą z International Dance Academy przyniosła miedzynarodowy sukces, zdobyliśmy III miejsce w kategorii kompozycja choreograficzna pt.: " Czas się zatrzymać ". W trakcie uroczystości zgromadzeni goście mogli obejrzeć wszystkie filmy biorące udział w konkursie w Mediolanie. Wręczenie certyfikatów uświetnili goście - poseł na Sejm RP pan Marek Hok, Senator RP Pan Janusz Gromek, starosta kołobrzeski Pan Tomasz Tamborski oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anna Mieczkowska.

Opracowanie: Paulina Sotyń, Kinga Świderska


Dekorowanie choinki

Dziś Mikołajki, a nasi uczniowie udekorowali piękną choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.

Opracowanie: OkruszekRoztrzygnięcie konkursu gazetki szkolnej "Echo Okruszka"

Przy okazji zabawy Mikołajkowej wręczone zostały nagrody i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie gazetki szkolnej "Echo Okruszka", pt.: "Mój wymarzony prezent". Redaktorzy gazetki gratulują laureatom pięknych prac i mają nadzieję, że Mikołaj spełni ich marzenia! Nagrody pozyskane zostały z Fundacji "Uwierzcie w Nas", gazetki szkolnej "Echo Okruszka" oraz Zespołu do Spraw Promocji Ośrodka.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Mikołajki

Dzisiaj razem z Rotary Klub Kołobrzeg bawiliśmy się na Mikolajkach w Ikar Plaza. Uczniowie otrzymali paczki ufundowane przez Państwa Nowickich- Intermarche Kołobrzeg. Dziękujemy rodzicom za ciasta i słodkości.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom i uczestnikom:
Centrum Zdrowia i Wypoczynku IKAR PLAZA Kołobrzeg
Magdalena Klugowska Reszke
Intermarche Kołobrzeg
Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg
Tomasz Tamborski
Fotolustro BIG SMILE - Kołobrzeg i okolice
Dj Agencja Imprez Rozrywkowych Deejay

Opracowanie: Okruszek


Seans filmowy

Dzisiaj nasi uczniowie wybrali się do Kina Wybrzeże, aby obejrzeć film "Bella i Sebastian. Nowe Pokolenie". Film dostarczył wszystkim wiele wzruszeń radośc. Bilety sfinansowano że środków Stowarzyszenia Na Recz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego