Marzec 2024 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2024

WydarzeniaRoztrzygnięcie konkursu na Pamę Wielkanocną

Zakończony został konkurs na rodzinną palmę wielkanocną. Wyniki zostaną ogłoszone w piątek, a już dzisiaj można nabyć palmę na kiermaszu szkolnym. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na zakup bratków do hospicjum

Opracowanie: Joanna BaksaGazetka szkolna "Echo Okruszka"

Od piątku do nabycia dla naszych uczniów najnowsze, świąteczne wydanie gazetki szkolnej "Echo Okruszka". Materiały do gazetki przygotowali: pan Krzysztof Biełooki z uczniami, pani Paulina Sotyń, pani Anna Leśniewska, pani Monika Tyszkiewicz-Machnio, pani Renata Jasińska. W tym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs na breloki odblaskowe w ramach innowacji: "Breloki z drukarki 3D" autorstwa Kingi Świderskiej, Krzysztof Biełookiego. Breloki powstały przy współpracy z Zespołem do Spraw Bezpieczeństwa.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Kiermasz

Takie piękne stroiki zawitały na nasz kiermasz dzięki państwa życzliwości i przyłączeniu się do akcji zbierania starych filiżanek, a pomysłowości i kreatywności naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy na nasz kiermasz.
Z całego serca dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę , a w szczególności SOSW Koszalin za podarowanie nam filizanek.

Opracowanie: Joanna BaksaOddech jest super, jest moją siłą"

Takie hasło towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej w SOSW "Okruszek" podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności, który odbywał się w dniach 18-22.03.2024. Wychowawcy wraz z uczniami czynnie zaangażowali się w akcję skupiając się na proponowanych ćwiczeniach. Wraz z Kajko i Joką wylądowali na planecie Uważności ucząc się od Kosmicznego Ślimaka poprawnego oddychania,szybkiego reagowania na polecenia, obserwacji swojego ciała podczas wdechu i wydechu i wielu innych. Poprawny oddech przynosi wiele korzyści dla organizmu człowieka, wycisza, rozluźnia, wpływa na pewność siebie,  przynosi energię, skupienie i uważność.

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaGościnnie na "Dniu Dorsza" w Szkole Podstawowej nr 4
im. Bohaterów 1 Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu

W ramach działań o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury dla Kołobrzegu uczniowie klasy IV A SP wraz z wychowawcą zostali zaproszeni do udziału w Kołobrzeskim "Dniu Dorsza" do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów 1 Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawy pokonkursowe związane z Morzem Bałtyckim. Dużą atrakcją były prezentacje artystyczne gospodarzy. Uwieńczeniem imprezy był poczęstunek w formie szwedzkiego stołu z dań rybnych, a wśród nich można było skosztować potrawy: "Pastę ze śledzia z Brzozowej", przygotowaną przez uczniów klasy IV A SP i III C PP Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego "Okruszek" w Kołobrzegu.
#K2029 #KOLOBRZEG2029 #ESK #ECOC #EuropejskaStolicaKultury #EuropeanCapitalofCulture #KOŁOBRZEG

Opracowanie: Paulina SotyńŚwiatowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. W naszej szkole, z tej okazji odbyły się warsztaty, które zachęcały wszystkich uczniów naszej placówki do zaprojektowania własnych wzorów skarpet. Kolorowe, nie do pary skarpety są symbolem zespołu Downa, i tego niezwykłego genotypu. Uczestnicząc w warsztatach i wkładając w tym dniu dwie różne skarpety chcieliśmy, żeby był on świętem nas wszystkich, a życie osób z trisomią barwne i szczęśliwe jak nasze prace. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone a wszystkie zdobią ściany szkoły. Obejrzyjcie koniecznie!

Warsztaty przygotowały pani Iwona Bogucka, pani Kamilla Winiecka i pani Izabela MichałowskaOtwarcie wystawy fotograficznej "Bój o Kołobrzeg"

Dzisiaj Dyrektor pani Helena Rudzis-Gruchała z zaproszonymi gośćmi Starostą Kołobrzeskim panem Tomasz Tamborski, Dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego panem Aleksander Ostasz, Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Kultury panią Anną Mazurek i Dyrektorem DPS Włościbórz panią Małgorzatą Rzepka-Klincewicz otworzyła wystawę "Bój o Kołobrzeg". Dzięki wsparciu finansowemu firmy Troton- państwa Bożeny i Jana Wołejszo prace uczniów zostały wystawione w nowych ramach. Pomysłodawcami wystawy są nauczyciele: Kinga Świderska, Aleksandra Politowska i Krzysztof Biełooki.
Wystawa powstała z myślą o tym, aby włączyć uczniów naszego Ośrodka w obchody 79 rocznicy walk o wyzwolenie Kołobrzegu. Nasze miasto nosi wiele śladów tego trudnego okresu, jednakże nie dla wszystkich jest on dostatecznie znany. Wykorzystując to, że SOSW „Okruszek” znajduje się niemal w samym centrum miasta, możemy z historią zdobywania Kołobrzegu zapoznać i mieszkańców, i turystów. A nasi uczniowie fotografując dobrze znane sobie obiekty, dowiadywali się od nauczycieli o innej stronie tych miejsc. Była to dla nich żywa i namacalna lekcja historii. Taki sposób przekazu najlepiej przemawia do naszych uczniów i mamy nadzieję że długo zostanie w ich pamięci.

Opracowanie: Zespół do Spraw Promocji Ośrodka"Okruszek" włącza się do akcji Europejskiej Stolicy Kultury dla Kołobrzegu

Nasz Ośrodek również włącza się w działania związane ze staraniami o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury dla Kołobrzegu. Dziś odbyły się warsztaty sensoryczno-komunikacyjne: "Zima z makatonem". W ramach międzyszkolnej współpracy nasze zaproszenie przyjęli uczniowie ze Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. Celem dzisiejszych warsztatów było doskonalenie umiejetności komunikacyjnych z wykorzystaniem AAC Makaton i komunikatora Mówik. Dziękujemy naszym przemiłym gościom za aktywny udział  i wspólną zabawę.Bajkoterapia w Brzozowym Zakątku

Podczas zajęć biblioterapii w Brzozowym Zakątku, uczniowie klasy VIIa i IIa poznali przygody bohaterki opowiadania „Cii…smoczyca śpi” oraz wykonali piękne, kolorowe marcowe chmurki. Dziękujemy.

Opracowanie: Okruszek6 Drużyna Nieprzetartego Szlaku Szafiry

Na Rajdzie 26 lutego z okazji Dnia Myśli Braterskiej rozkazem została powołana 6 Drużyna Nieprzetartego Szlaku Szafiry. Było to dla naszych harcerzy i harcerek bardzo emocjonujące przeżycie. Poniżej link do filmu na facebook SOSW "Okruszek".

Opracowanie: Paulina KowalskaGrupa taneczna "Niepowtarzalni"

Nasza grupa taneczna "Niepowtarzalni" miała okazję  uczestniczyć w Wojewódzikim Przeglądzie Form Tanecznych MAGIA TAŃCA, organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Szczecinie. Zaprezentowali  układ taneczny pt. "Nie poddaj się", za który otrzymali I-sze miejsce w kategorii Pop Dance.
Mieli również okazję oglądać choregorafię innych zespołów. Organizatorzy zapewnili  nam przepyszny poczęstunek oraz możliwość integracji podczas zorganizowanej dyskoteki. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie.  
Poniżej linki do relacji z Radia Szczecin oraz tvp Szczecin:
https://szczecin.tvp.pl/76303618/magia-wrocila-po-pandemii-uczniowie-szkol-specjalnych-w-tanecznych-prezentacjach?fbclid=IwAR3-GhI_JT41G62ip7UMpZkqEhRjU6XJ5p1_zLvNQv2dUwi31NiCEi5oQzs
https://radioszczecin.pl/1,468763,jak-slucham-muzyki-to-zaczynam-tanczyc-i-jestem-?fbclid=IwAR0w856pPMObOEVSDgbR0cWkQhAZzn_5_ri7M06F3T2cYKZ2sV_mGk7M-AY

Opracowanie: Paulina SotyńRajd z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Rajd z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbył się w dniach 25-27 luty, jednak wspomnienia z niego pozostaną z nami na długo.
Naszą przygodę zaczęliśmy w piątek od trasy nocnej zorganizowanej przez SGR "Paramedic" Kołobrzeg.
Następnego dnia dużo przyjemności sprawiła nam trasa dzienna o tematyce dzikiego zachodu oraz gra na terenie szkoły związana z ochroną przyrody.
Wieczorem wszyscy wzięli udział w obrzędowym świeczkowisku. Wszystko co dobre szybko się kończy i w niedzielę trzeba było wracać do domu. A my już czekamy na następne przygody.

Opracowanie: Paulina Kowalska"Zdrowe zęby"

Zdrowe zęby, to nie tylko piękny uśmiech, ale przede wszystkim komfort życia i dobre samopoczucie.
Z okazji Dnia Stomatologa uczniowie klasy VIII a i VIII b mieli okazję uczestniczyć w niezwykle wartościowych zajęciach profilaktycznych w gabinecie pani doktor Gabrieli Świderek STOMATOLOGIA.me  podczas których zwiększyli świadomość zdrowia jamy ustnej. Pan doktor Jakub Kowalski pokazał i wytłumaczył nam jak dbać o zęby w sposób skuteczny i przyjemny. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację naszych uczniów.

Opracowanie: OkruszekEuropejska Stolica Polski

W ramach działań związanych ze staraniami Kołobrzegu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury nasi uczniowie obejrzeli film animowany pod adresem:
https://youtu.be/HBNkxMCLrNg?feature=shared

Opracowanie: Paulina Sotyń
Europejska Stolica Polski
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego