Grudzień 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017
    JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy,
czas miłości, nadziei i wiary,
wiary w człowieka,
we wszystko co w nim najlepsze ….

22 grudnia 2017 r. w Sali Koncertowej Ratusza  odbyły się Jasełka pełne nadziei i miłości na lepsze jutro. Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej „Milutek”, w podniosłej przedświątecznej atmosferze nabrało  szczególnego wdzięku. Jasełka są najmilszym sposobem przypomnienia o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wprowadzają w nastój Świąt Bożego Narodzenia, a w wykonaniu naszych uczniów wyjątkowo wzruszają. Młodzi aktorzy z przejęciem wcielili się w swoje role. Aniołowie udowodnili, że dobro jest największą wartością, a siła wiary i miłości w drugiego człowieka jest w stanie pokonać zło. Maryja z miłością trzymała nowonarodzonego, pasterze, aniołowie  i królowie nie odstępowali od żłóbka. Występ uczniów wywołał uśmiech na twarzach rodziców, którzy z dumą, a niejednokrotnie z łezką w oku podziwiali swoje pociechy. Cudowną świąteczną atmosferę zaproszeni goście i rodzice zabrali do swoich domów.       

Opracowanie: Beata Rebelska
    MIKOŁAJKI

20 grudnia 2017r., w przedświątecznej atmosferze, pojawił się w naszej szkole Czarodziej, który oczarował zarówno uczniów jak i nauczycieli. Tajemniczy Magik wyczarował dla uczniów, grzecznych i tych trochę mniej, świąteczne prezenty i pamiątkowe zdjęcia zawodników Kotwicy 50, z inicjatywy których odbyło się to  spotkanie.
Składamy serdeczne podziękowania zawodnikom z Kotwicy 50, dzięki którym nasi uczniowie  otrzymali słodki poczęstunek oraz zaproszenia na mecze koszykówki – Kotwica 50.
Serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Beata Rebelska    
Koło Wolontariatu i „Zbiórka karmy dla schroniska”

Ogromna radość wstąpiła w nasze serca, kiedy zobaczyliśmy, jaki był odzew na naszą akcję. Poza tym czujemy, że najwięcej szczęścia jest w nas, kiedy dajemy, pomagamy, szczególnie tym najsłabszym i najbiedniejszym. Dzisiaj odwiedziliśmy schronisko, smutno nam, że przebywa tam tyle zwierząt, ale cieszymy się z tego, że mają tam, co jeść, jest im ciepło, a najważniejsze, że pracują tam ludzie kochający zwierzęta i im oddani.  
DZIĘKUJEMY!

Opracowanie: Anna Olczak
               


DZIADEK DO ORZECHÓW

19 grudnia 2017r. uczniowie „Okruszka” wraz z nauczycielami obejrzeli przedstawienie baletowe, które znakomicie wprowadziło wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że Dziadek do orzechów, jako nieodłączny element świątecznego nastroju, będzie dla wszystkich niezapomnianym spotkaniem teatralnym – nie tylko na czas Świąt.
Udział w spektaklu sfinansowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.

Opracowanie: Beata RebelskaZ wizytą w Starostwie Powiatowym

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu wybrali się z wizytą do Starosty Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego i Wicestarosty Kołobrzeskiego Pani Heleny Rudzis Gruchała z życzeniami świątecznymi. Uczniowie przekazali na ręce Starosty i Wicestarosty świąteczne prezenty, które sami wykonali podczas zajęć technicznych w naszej placówce.

Opracowanie: Beata Rebelska 
Realizacja zajęć hipoterapeutycznych
jako formy wsparcia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie,
związana z upowszechnieniem ochrony zdrowia.  

Od 08 maja 2017r. do 28 listopada 2017r. w stadninie koni w Budzistowie – hipodrom do prowadzenia zajęć hipoterapeutycznych, odbywały się zajęcia hipoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w  wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert o wsparcie realizacji zadania publicznego. Zakładane cele dotyczące udziału dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w zajęciach z hipoterapii, która jest metodą  doskonale uzupełniająca wszystkie inne oddziaływania profilaktyczne, edukacyjne, rewalidacyjne i rehabilitacyjne a jej uniwersalność polega na jednoczesnym oddziaływaniu na sferę zdrowotną, ruchową, emocjonalną, społeczną, intelektualną i sensoryczną, zostały w pełni zrealizowane.
Organizatorem zajęć hipoterapeutycznych było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” działające przy  Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym „Okruszek”.

Opracowanie: Beata Rebelska
           


OKRUSZKOWY” DAR SERCA DLA HOSPICJUM STACJONARNEGO W KOŁOBRZEGU

W grudniu na terenie naszego ośrodka, Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało zbiórkę środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie i pracownicy. W krótkim czasie udało się zebrać rękawiczki jednorazowe, gaziki, kremy pielęgnacyjne, środki odkażające i pampersy, które wpłyną na podniesienie komfortu funkcjonowania osób chorych oraz personelu medycznego. Świąteczną paczkę, którą osobiście spakowali nasi „Mikołajkowi Wolontariusze”, dostarczyli na teren Hospicjum  uczniowie klasy I P Przysposabiającej do Pracy oraz uczniowie klasy II- III c gimnazjum. Pracownicy Hospicjum przyjęli wszystkich  bardzo serdecznie i zapoznali ze strukturą oraz zasadami funkcjonowania placówki. Pacjenci oraz personel Hospicjum otrzymali drobne upominki świąteczne i życzenia spokojnych, pełnych ludzkiej życzliwości świąt Bożego Narodzenia. Cała społeczność szkolna otrzymała Maskotkę „Przyjaciel Hospicjum”. To dopiero początek naszej współpracy z Hospicjum, która, mamy nadzieję, będzie się rozwijać.
Szczególne podziękowania składamy Rodzicom Naszych Uczniów, którzy tak mocno zaangażowali się w tę akcję.  

Opracowanie: Beata RebelskaKoncert kolęd, pastorałek i piosenek świąteczno–zimowych

Jak co roku w grudniu spotykamy się aby wspólnie kolędować i śpiewać piosenki świąteczno–zimowe. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia.  Uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia, możliwości i umiejętności podczas prezentowania utworów muzycznych. Na zakończenie spotkania słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców.

                                                                   Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-MachnioCertyfikat

Uwieńczeniem przeprowadzonej kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” jest nadany przez Kujawsko Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 dla dzieci i młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille` a w Bydgoszczy oraz stowarzyszenie Visus Supermus certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym.

Opracowanie: Paulina SotyńPętla czasu

6 grudnia gościliśmy w „Okruszku” artystów teatru Inspiracja z Krakowa. „Pętla zdarzeń” - spektakl profilaktyczny, który nam zaprezentowali to opowieść, która niesie ze sobą wskazówki dotyczące sposobów neutralizowania przemocy rówieśniczej. Aktorzy uczą jak rozwijać w dzieciach poczucie empatii do drugiego człowieka, aby przeciwdziałać agresji fizycznej i psychicznej wśród uczniów.

Opracowanie: Dorota Filipczak - WojniczKONKURS NA RODZINNY WIENIEC ADWENTOWY
Grafika: wieniec adwentowy
W Mikołajkowe popołudnie został rozstrzygnięty Konkurs na Rodzinny Wieniec Adwentowy, w którym wzięło udział 17 uczniów ośrodka wraz z rodzinami. W związku z tym, że każdy wieniec został przygotowany zgodnie z tradycją, charakteryzował się estetyką, precyzją oraz  artystycznym kunsztem wykonania,  Jury miało nie lada zadanie z wybraniem tych najpiękniejszych. Po niezwykle burzliwych obradach, podczas których każdy miał innego  faworyta, wyłoniono zwycięzców. Członkowie Jury przyznali zgodnie, że każdy z uczestników konkursu jest zwycięzcą i  zasłużył na  szczególne wyróżnienie. Każdy otrzymał świąteczny upominek.

Wyniki Konkursu na Rodzinny Wieniec Adwentowy:
I miejsce - Alicja Hekert z mamą
II miejsce - Kamila Rzepkowska
III miejsce - Kinga Nowak z mamą

Wyróżnienia:
Anastazja Kucar z ciocią
Weronika Sarnicka z mamą
Maja Adamczewska z mamą
Katarzyna Kusiakiewicz z mamą
Marcel Miętus z rodziną
Michał Gaj z rodziną
Jakub Puton z mamą
Adam Stańczak z rodziną
Marek Tokarski z rodziną
Paweł Gozdal z siostrą                                                                                                                        
Dominik Błądek z rodziną
Michał Teliżewski z rodziną
Stanisław Kozak z mamą
Cezary Grobelski z rodziną

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów za przygotowanie pięknych wieńców adwentowych i udział w konkursie.

Opracowanie: Beata RebelskaKołobrzeskie Mikołaki

W dniu 3.12 w hali Millenium odbyły się Kołobrzeskie Mikołajki. Nie mogło oczywiście w tym dniu zabraknąć naszego stoiska, na którym można było kupić piękne ozdoby i prezenty świąteczne oraz stworzyć samemu prezent - uszyć renifera lub ciastka, albo samemu ozdobić pyszne pierniki. Największą popularnością cieszyła się loteria fantowa i malowanie twarzy.

Opracowanie: Joanna Baksa
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego