Wydarzenia 2018-2019 II - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2018-2019 II

Archiwum > InternatZajęcia ze smakiem, jako ostatni etap projektu
„Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!”
sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg

Zakończeniem projektu było spotkanie przy grillu wspólne z rodzicami wychowanków. Spotkanie połączyliśmy z Letnim Przyjęciem Urodzinowym dla Mai, Kacpra, Czarka, Arka i Eryka. Był to czas na smaczne "jedzonko" oraz dobrą energię. Zajadaliśmy się tradycyjnie kiełbaskami z grilla, ziemniaczkami z dipem ziołowo-warzywnym, owocami sezonowymi i torcikiem serowo-owocowym. Spotkaniu towarzyszyły liczne rozmowy oraz zabaw i tańce. Pogoda dopisała, naładowaliśmy baterie. Rodzicom wychowanków dziękujemy za to, że bawiliście się razem z nami.
Do zobaczenia za rok!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz"Czytam, gram i świetnie się mam!”

To już przedostatni etap projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg „Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!”. Tym razem czas spędziliśmy przy grach i książkach. Nasze ulubione gry to: Arka Noego, Dziura w całym, Gwiezdna ucieczka i Łowcy duchów. Ta ostatnia szczególnie przypadła do gustu Arkowi. Anastazja natomiast jest miłośniczką origami.
Popołudnie z grami i książkami polecamy!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz

 Wizyta w Kinie "Wybrzeże" w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
 
"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

 
 
Poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy w kinie oglądając "Aladyna". Film o marzeniach, o tym, że wiara daje siłę, o miłości i przyjaźni. "Aladyn" to magiczne widowisko pełne egzotycznego tańca, niezwykle kolorowe i pełne śmiechu. Zabawne postacie to przede wszystkim Dżin.
 
Bawiliśmy się świetnie, a Was zachęcamy do obejrzenia filmu!
 

 
Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 Kolejne zajęcia z samoobrony w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

W poniedziałek zakończyliśmy mini kurs z samoobrony. Poznaliśmy nowe, proste, ale skuteczne chwyty, które mają nam pomóc wyjść z opresji. Wychowankowie otrzymali certyfikaty, a Panu Leszkowi wręczyliśmy nasze podziękowania. Atmosfera zajęć była koleżeńska, a to sprzyjało wytrenowaniu umiejętności samoobrony.
Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 
 Dla Mam z okazji Ich święta!

 
 
W czwartek przygotowaliśmy dla Mam małą, słodką niespodziankę - spersonalizowane ciasteczka ma maślane, czyli serduszka ciasteczkowe z imieniem mamy. Zapakowaliśmy wypieki w piękne, kolorowe pudełeczka.   
 
Zobaczcie sami, a Wszystkim Mamom życzymy najlepszego!

 
 
Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszDeszcz złotych medali dla wychowanków!

We środę na zawodach sportowych w Szczecinie Nastka, Arek i Eryk zdobyli w konkurencjach lekkoatletycznych w sumie 4 złote medale i 2 brązowe. Rekordzistą został Eryk, który wywalczył aż 3 pierwsze miejsca. Trenerem wychowanków jest Pan Stanisław Kozicki.
Wszystkim medalistom gratulujemy i życzymy jeszcze większego deszczu medali, a trenerowi jeszcze więcej sukcesów!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszRodzinne popołudnie w internacie

Piknikowe popołudnie zamieniło się w warsztaty decoupage. Mimo kapryśnej pogody spotkanie z rodzicami udało się znakomicie. Po „piknikowym” poczęstunku wychowankowie z zaproszonymi gośćmi wykonali piękne wazony metodą decoupage. Rozmów i śmiechu było co niemiara. Popołudnie upłynęło w wesołej, rodzinnej atmosferze. Gościom dziękujemy za przybycie oraz za ofiarowane owoce z których powstało pyszne ciasto.
Zapraszamy na kolejny piknik.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

Zajęcia z samoobrony w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg "Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"
Hasło "Bezpieczeństwo ponad wszystko!" miało dziś szczególne znaczenie, bowiem na zajęciach gościliśmy Pana Leszka Misiarka instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona. Mogliśmy przećwiczyć proste chwyty, które mogą umożliwić nam skuteczną reakcję w chwili zagrożenia. Zdobyte umiejętności na pewno dodadzą nam pewności siebie w sytuacji, w której grozi nam niebezpieczeństwo. Panu Leszkowi Misiarkowi serdecznie dziękujemy!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz"Zajęcia z alkogooglami i narkogooglami " w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

Spotkanie z st.sierż. Danielem Kolasińskim, Panią Katarzyną Kałużną-Urbaś z Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu i pracownikiem SANEPID-u Panią Agnieszką Sulecką to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Oprócz pogadanki do tyczącej profilaktyki alkoholizmu i narkomanii były zajęcia praktyczne z wykorzystaniem alko- i narko-googli. Zadania dla niektórych okazały się trudne, a dla niektórych dość łatwe, a dotyczyły: przybijania piątki, podawania i odbierania piłki, otwierania i zamykania drzwi na klucz oraz chodzenia po linii prostej.
To było naprawdę interesujące spotkanie. Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszProjekt sfinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!”

W poniedziałek zaczęliśmy realizację projektu zajęciami profilaktycznymi "Jestem sobą! Nie piję alkoholu".
Wspólnie doszliśmy do wniosku, że do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol.
W czwartek kolejne zajęcia, tym razem z samoobrony.

Opracowała:  Elżbieta Wolska-GręboszWspomnienie o poszukiwaniu jajeczka wielkanocnego!

To był prawdziwy wyścig, dlatego naszą zabawę nazwaliśmy "W pogoni za jajkiem". Nie ma, co ukrywać, że chłopcy okazali się być dużo, dużo lepsi, ponieważ zebrali aż pięćdziesiąt na sześćdziesiąt jajek. Szczególną spostrzegawczością wykazali się: Arek i Kacper. Zresztą, nie o to chodzi, najważniejsze, żeby się dobrze bawić i miło ze sobą spędzić czas.

Opracowanie: Ania OlczakWizyta w schronisku!

W ramach działań naszego Szkolnego Koła Wolontariatu, już kolejny raz organizowaliśmy akcję zbierając dla schroniska karmę i wiele innych potrzebnych rzeczy. Mieliśmy wrażenie, że te maluchy czekały na nas, ponieważ powitanie nastąpiło przy samych drzwiach. Wielka radość w nas wstąpiła, kiedy widzieliśmy jak nasze "Schroniaczki" bardzo nas polubiły, ale musieliśmy wracać, mamy nadzieję, że niedługo znowu tu wrócimy.

Opracowanie: Anna Olczak
 Konkurs „Ekoludek”

Braliśmy udział w konkursie "Ekoludek". Dużo czasu zajęło nam myślenie jak to zrobić, ale później postanowiliśmy, że zrobimy go z tego, co chcemy wyrzucić, czyli z tego, co możemy oddać do recyklingu.
I stało się: 2 żarówki, 3 butelki plastikowe, wytłaczanka do jajek, stary pędzel, stare wyszczerbione linijki, 2 wiaderka po serkach i jeszcze kilka innych rzeczy. Nasz „Ekoludek” ma również psa tzw. „Ekopies”, może trochę podobny do jamnika.
Zobaczcie sami!!!

Opracowanie: Anna Olczak100 lat dla Mai!

Miło, radośnie i słodko spędziliśmy wieczór urodzinowy naszej Majki. Solenizantka ukończyła 14 lat.
Z całego serca życzymy Jej: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.
Rodzice Mai ufundowali tort urodzinowy, słodkości, napoje, za co wszyscy bardzo dziękujemy!!!

Opracowanie: Anna OlczakFilm "Dumbo" w Kinie "Wybrzeże" w Kołobrzegu!

To był piękny film o sile matczynej miłości, o braku tolerancji do "Inności", o mocy tkwiącej w "Inności". Film kolorowy i z wartościową peutą, że warto być sobą, mieć marzenia!!! Nam się bardzo podobał: tym mniejszym i wyrośniętym wychowankom.
Polecamy gorąco!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszPowiatowy konkurs "Rodzinna palma wielkanocna"
organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. J. Korczaka

Oto Kacper i jego palma wielkanocna. Prosimy trzymać kciuki, bo jutro rozstrzygnięcie konkursu.
Kacper – trzymaj się!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszWiosenne zabawy!!!

Sezon na wiosenne zabawy uważamy za otwarty.

Opracownie: Irena Kołodziej - Wałęska
 Urodziny Arka

 
W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Arka. Tradycyjnie były życzenia i kartka z życzeniami od wszystkich oraz głośne „Sto lat, sto….”.
 
Arkowi jeszcze raz życzymy wszystkiego co najwspanialsze.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska
 100 lat dla Czarka!!!

Dzisiejszym solenizantem był Czarek i to On otrzymywał mnóstwo życzeń oraz kartkę okolicznościową. Mama Czarka zadbała, aby urodziny obchodzić na słodko i ufundowała tort śmietanowy, za który bardzo dziękujemy. Było apetycznie i klimatycznie, a Czarkowi jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 100 lat dla Eryka

Mimo, iż tegoroczny kalendarz na miesiąc luty nie przewidział dnia urodzin Eryka, wszyscy w internacie świętowali uroczyście tę okazję. Tradycyjnie były życzenia, kartka urodzinowa z życzeniami i odśpiewane sto lat!!!
Erykowi składamy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Opracowanie: Irena Kołodziej - WałęskaTłusty czwartek w internacie

Aby tradycji stało się zadość Mali kucharze w czwartkowe popołudnie przygotowali przepyszne paczki twarogowe. Łatwy i szybki przepis wszystkim się spodobał. Łakomczuchy zgodnie stwierdzili, że najsmaczniejsze są pączki własnoręcznie przygotowane.
A kto takich nie jadł niech już żałuje.

Opracowanie: Irena Kołodziej- WałęskaKarnawał 2019

Jak co roku wychowankowie internatu hucznie obchodzili zakończenie karnawału.
Starsi wychowankowie przygotowywali poczęstunek, a młodsi tradycyjnie odwiedzili „internacki salon tatuażu”.
Śmiechu co niemiara było podczas zabaw i konkurencji. Na zakończenie zabawy, wytańczeni i wyczerpani uczestnicy spałaszowali przygotowany wcześniej słodki poczęstunek.
Już czekamy na kolejny karnawał!!!

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaSpotkanie z policjantem - st. sierż. Danielem Kolasińskim specjalistą Zespołu ds. Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu

Tematem spotkania były konsekwencje dla nieletnich zażywania środków psychoaktywnych, udziału w bójkach, przywłaszczania cudzych rzeczy i ucieczek z domu. Kontakt miedzy specjalistą a nieletnimi był bardzo dobry.
Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego