Luty 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2022

Wydarzenia


Ukraina - Jesteśmy z Wami!Akcja „Nakrętki dla Michała”

Zakończyliśmy pierwszy etap akcji „Nakrętki dla Michała”, która swój początek miała w czerwcu ubiegłego roku. Dzięki wielkiemu wsparciu i pomocy wielu instytucji, organów państwowych oraz społeczeństwa zebraliśmy ponad tonę nakrętek, co w sumie dało 1100 zł. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji Pomagam.pl/mmm12k.  W międzyczasie firma Medical Service  ufundowała nam własny kosz na nakrętki, który stanął przy wejściu do „Okruszka”.
„Okruszkowe serce” jest ciągle dzięki Wam zapełniane, za co dziękujemy i prosimy o jeszcze. W ten sposób dbacie o środowisko zarazem niosąc pomoc. Za zaangażowanie i wielkie serce pragniemy serdecznie podziękować: Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, Placówce Straży Granicznej w Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu., Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu, Przedszkole Miejskie nr 4 w Kołobrzegu, Szkole Podstawowej z Wrocławia, Gminie Dygowo oraz wszystkim mieszkańcom Kołobrzegu i pobliskich gmin. Dalszą zbiórkę nakrętek na leczenie Michała zadeklarowali policjanci oraz przedszkolaki z wychowawcami z „Czwórki”, którzy dostarczyli już ogromną porcję plastikowych nakrętek.

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaKawiarenka "Florentynka"

Karnawał dobiega końca, w związku z tym uczniowie z klas przysposabiających do pracy zaprosili społeczność szkolną na jego słodkie zakończenie do kawiarenki "Florentynka".

Opracowanie: Okruszek


Fotobudka

Tegoroczny bal karnawałowy zmienił swoją formułę. Trwał kilka dni i przebiegał w różnorodnych formach. Jedną z nich była FOTOBUDKA. Czy wiecie, że  pierwszą fotobudkę wymyślił, skonstruował i opatentował w 1925 r. Anatol M. Josepho? We wrześniu 1925 roku otworzył swoje „Studio Photomaton” na Broadwayu, fotobudkę odwiedzało 7,5 tysiąca osób dziennie stojąc długo
w kolejce, aby zrobić sobie kilka zdjęć na jednym pasku. Wśród osób czekających do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce byli m.in. gubernator stanu Nowy Jork.
Czas wydruku wynosił wówczas 10 minut.  W 1927r. Anatol M. Josepho otrzymał za swój wynalazek milion dolarów-(https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotobudka).
U nas nie trzeba było stać w kolejce tak długo! Podoba Wam się pomysł?
Film:

Opracowanie: OkruszekWalentynkowo-karnawałowe zabawy taneczno-ruchowe

Tak właśnie zakończyliśmy tydzień szaleństw. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Film:
Opracowanie: Okruszek


Walentynkowy Tydzień

Walentynkowy Tydzień trwa w najlepsze! Dzisiaj uczniowie rozwiązywali zadania oraz brali udział w różnych konkurencjach.

Opracowanie: Okruszek


Sprzęt rehabilitacyjny dla uczniów "Okruszka"

W październiku odbyły się dwa spektakle „Oto człowiek” w wykonaniu International Dance Academy Kołobrzeg, podczas których Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” przeprowadziło zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu. Dzisiaj pragniemy pochwalić się zakupionym fotelem, z którego nasi uczniowie już korzystają. Dziękujemy International Dance Academy Kołobrzeg Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, Rotary Klub w Kołobrzegu, firmie Troton Polska z Ząbrowa oraz wszystkim darczyńcom – bez Was zakup sprzętu rehabilitacyjnego nie byłby możliwy!

Opracowanie: Paulina Sotyń
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego