Maj 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2023

WydarzeniaDni Olimpijczyka

W piatek 26.05. 2023 r. na Stadionie Lekkoateletycznym im. Michała Barty w Kołobrzegu odbyły się główne uroczystości obchodów Dni Olimpijczyka. Przed rozpoczęciem Mitingu Lekkoatletycznego na auli I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, rozdane zostały nagrody za udział w konkursie plastycznym.

Nagrody zdobyli:
W kategorii klas I-III:
  • I miejsce Gabriela Zemła
  • II miejsce Liliana Polak
  • III miejsce Filip Wąsowski
W kategorii klas IV-VIII
  • I miejsce Aleksander Matyjasik
  • II miejsce Zuzanna Zawadzka
  • III miejsce Agata Guzewicz
W kategorii klasy ponadpodsatwowe
  • I miejsce Kamil Szczęsny
  • II miejsce Cyprian Chodakowski
  • III miejsce Kinga Nowak

Po uroczystym rozdaniu nagród, wszyscy uczestnicy przeszli na stadion, gdzie obchody rozpoczęły się defiladą i prezentacją uczestników. Uroczyste otwarcie poprawdził Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski  wraz z Członkami Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anną Bańkowską oraz Stanisław Wziątek, a także przedstawicielką Polskiego Komitetu Olimpijskiego prof. Renatą Urban.

Po części oficjalnej rozpoczął się Miting Lekkoatletyczny im. Kołobrzeskich Olimpijczyków. Naszą szkołę w biegu na 60 m reprezentowali: Anastazja Kucar, Liliana Polak, Agata Guzewicz, Kinga Nowak, Filip Wąsowski, Kamil Szczęsny, Radosław Rypulak. Uczniowie dali z siebie wszystko, jesteśmy z Was dumni.

Opracowanie: Okruszek„Biblioteka w podróży z książką”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – ten cytat Wisławy Szymborskiej, polskiej noblistki oddaje to, co najważniejsze w czytelnictwie.
W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć Panią Martę z Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu na spotkaniu pt. „Biblioteka w podróży z książką”. Uczniowie poznali losy dziewczynki, która zawsze bardzo się spieszyła i jej przyjaźni z leniwcem. Dowiedzieli się, że w życiu nie warto się spieszyć, trzeba być bardziej uważnym na otaczający świat i ludzi, aby dostrzec ich piękno.
Chcielibyśmy bardzo podziękować za całoroczną współpracę, zwłaszcza, że współczesna biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, wiedza i informacje, to również dostęp do multimediów oraz miejsce spotkań, dialogu oraz szeroko rozumiana współpraca.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki"Bezpieczne Wakacje Nad Wodą"

W dniu dzisiejszym odbyła się prelekcja warsztatowa pt. "Bezpieczne Wakacje Nad Wodą". Uczniowie Okruszka dowiedzieli się o piktogramach, które występują nad wodą, prawidłowym ubiorze kamizelki ratunkowej, numerach ratunkowych i kwestiach związanych z bezpiecznym korzystaniem z akwenów wodnych. Po zajęciach odbyły się wspólne i indywidualne sesje zdjęciowe. Organizatorem był zespół do spraw bezpieczeństwa.

Opracowanie: OkruszekPoczęstunek z okazji Dnia Mamy i Taty

Uczniowie z klas przysposabiajacych do pracy zaprosili swoich rodziców na uroczysty poczęstunek z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice otrzymali również wykonane przez uczniów drobne upominki.

Opracowanie: Beata RebelskaSpotkanie olimpijczykami z okazji Wojewódzkiego Dnia Olimpijczyka Kołobrzeg 2023

Przy okazji obchodów Wojewódzkiego Dnia Olimpijczyka Kołobrzeg 2023 mieliśmy przyjemność gościć w naszym ośrodku dwoje fantastycznych sportowców: Panią Żanetę Papierską - wicemistrzynię Polski w pchnięciu kulą siedząc i Pana Ryszarda Fornalczyka - czterokrotnego paralimpijskiego mistrza w wyciskaniu sztangi leżąc. Uczniowie mieli możliwość posłuchać ciekawych historii o sporcie osób niepełnosprawnych i życiu naszych gości oraz przymierzyć medale. Dziękujemy za fantastyczne spotkanie!

Opracowanie: Iwona BoguckaHipoterapia

Uczniowie klasy IV A SP uczestniczyli po raz kolejny w zajęciach hipoterapii w Stadninie Koni "Michalski" w Budzistowie http://stadninamichalski.pl/
Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.

Opracowanie: OkruszekDogoterapia

Uczniowie klas IA, IIIA, IIIB i IVA uczestniczyli w zajęciach dogoterapii Animalis - dogoterapia. Pani Magda wraz z Lisą przywitały się z każdym dzieckiem - Lisa oczywiście poprzez podanie łapk
i. Następnie uczniowie karmili Lisę smaczkami. Pani Magda włączyła naszym uczniom bajkę o tym, jak bezpiecznie zachowywać się w stosunku do psa. Na koniec dzieci schowały smaczki w specjalnej skrytce, a Lisa została detektywem. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie!
Zajęcia dogoterapii zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: OkruszekWycieczka do Centrum Nauki Cordis im. Rudolfa Virchowa w Świdwinie c.d.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła klasom IA, IIIA, IIIB i VA w wycieczce do Centrum Nauki Cordis im. Rudolfa Virchowa w Świdwinie. Interaktywne eksponaty zaangażowały wszystkich uczniów w wiele ciekawych aktywności. Odkrywaliśmy tajniki eksperymentów z dziedziny optyki, fizyki i biologii. A na zakończenie fantastycznie bawiliśmy się na interaktywnym dywanie. Całą wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami w Kawiarni Czytelnik Wycieczka została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: OkruszekWycieczka do Centrum Nauki Cordis im. Rudolfa Virchowa w Świdwinie

Uczniowie z klasy IV A, II BPP,  III A PP  oraz III B PP uczestniczyli w zajęciach tematycznych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w Centrum Nauki Cordis w Świdwinie. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty naukowe w salach programowania, stymulacji zmysłów, wystawowej oraz w konferencyjnej, gdzie zapoznali się z zestawami wirtualnej rzeczywistości. Po niezwykle atrakcyjnych zajęciach wszyscy udali się do Zamku Joannitów na pyszne lody. Wycieczka została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracoawnie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego