Kwiecień 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Kwiecień 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej
Olimpiad Specjalnych

27 kwietnia  2017r. w Sali Sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mazowieckiej odbył się  Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, którego celem jest umożliwienie uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom niepełnosprawnym intelektualnie ze sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz innym osobom, które do tej pory z różnych przyczyn nie mogły startować w zawodach Olimpiad Specjalnych.

W  Dniu Treningowym uczestniczyło 80 zawodników Olimpiad Specjalnych z regionu zachodniopomorskiego:
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu – Klub „Radość”
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu –  Klub „Jantar”
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kołobrzegu – Klub  „Jantar”
Dom Pomocy Społecznej w Kołobrzegu – Klub „Jantar”
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinku – Klub „Gryf”
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinie – Klub „Promyk”
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suliszewie – Klub „Słoneczni”.

Konkurencje Dnia Treningowego odbywały się w trzech turach. W każdej z nich było 10 stanowisk. Na każdym stanowisku zawodnikowi towarzyszył trener – terapeuta, który prowadził z zawodnikiem zajęcia rehabilitacyjne w regionie. W Dniu Treningowym nie ma rywalizacji między uczestnikami. Każdy z zawodników prezentuje swoje umiejętności indywidualnie. Nie ma podziału na kategorie wiekowe, grupy sprawnościowe.

Konkurencje Dnia Treningowego to :
1. Kręgle.
2. Podpór.
3. Przetoczenie
4.  Pełzanie/Czołganie.
5. Pokonanie nierównego podłoża.
6. Przechodzenie przez tunel.
7. Rzut piłeczką palantową (tenisową) z dowolnej pozycji.
8. Rzut piłeczką palantową (tenisową) do celu z dowolnej pozycji.
9. Zbieranie przedmiotów.
10. Nakładanie kółek na stojak.

Wszyscy uczestniczy otrzymali medale.

Wsparcia finansowego na organizację imprezy udzielił Prezydent Miasta Kołobrzeg.

Opracowanie: Beata BiałkowskaCYBERNAUCI

W dniach 5.04.2017 r. i 19.04.2017 r. odbyły się warsztaty w ramach ogólnopolskiego projektu szkoleniowego „Cybernauci” realizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, poświęconego bezpiecznemu korzystaniu z sieci internetowej. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej i został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. W zajęciach z wykwalifikowaną trenerką wzięli udział uczniowie, nauczyciele, a także rodzice. Tematyka obejmowała zarówno szanse, jak i zagrożenia, jakie niesie za sobą korzystanie z zasobów internetu.

Opracowanie: Marta Staszczak
 Perkusja solo i w zespole

10 kwietnia odbył się koncert umuzykalniający pt. "Perkusja solo i w zespole”. Muzycy Filharmonii Koszalińskiej zagrali utwory wykorzystując zestaw perkusyjny, gitarę basową, syntezator, werbel, talerze, marakasy, janczary i kastaniety. Było głośno i dynamicznie. Wszystkim bardzo się podobało. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie koncertu muzycznego.

Opracowanie: Wojciech BuszkaWARSZTATY WIELKANOCNE

6 kwietnia po raz drugi odbyły się "Warsztaty dekorowania pisanek" które przeprowadziły Krystyna Lesyk i Karolina Golik z Charzyna. Uczniowie poznali technikę wykonania świątecznej pisanki przy użyciu szpilki i wosku pszczelego. Zobaczyli gotowe pisanki z jajek kurzych, przepiórczych i gęsich, mieli okazję wykonać pisanki według własnego pomysłu.
Na zakończenie dziękując za przeprowadzenie warsztatów uczniowie przekazali Paniom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami. Serdecznie dziękujemy!

Opracowanie: Halina Lesyk

 Podziękowania od SOS „Wioski Dziecięce” w Karlinie

Zebrane i przekazane książki, maskotki i gry w ramach Akcji „Dzieci dzieciom” sprawiły dużo radości dzieciom z SOS „Wioski Dziecięce” w Karlinie. Dyrektor Stowarzyszenia, Pan Tomasz Rusiecki w imieniu wychowanków oraz własnym przesłał podziękowania uczniom i wychowawcom za prezenty i pamięć.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
    KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

06 kwietnia rozpoczął się na terenie ośrodka kiermasz świąteczny. Wykonane z niezwykłą precyzją i pomysłowością wielkanocne kury, zające, stroiki, kartki świąteczne i ozdobne jaja, zachwyciły zarówno kupujących, jak i  podziwiających. Dowodem na duże zainteresowanie kiermaszem, jest, to  że w ciągu paru godzin jego trwania zniknął prawie cały zajączkowy  asortyment.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia stoiska również jutro. Zapewniamy, że na zainteresowanych czekają kolejne różności.
Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy służyli  nam z fachową pomocą i wykonali oryginalne dzieła artystyczne. Ich umiejętności krawieckie oraz umiejętność szydełkowania i robienia na drutach okazały się strzałem w dziesiątkę w projektowaniu świątecznych cudowności.

Opracowanie: Beata Białkowska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego