Kwiecień 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Kwiecień 2022

WydarzeniaOtwarcie wystawy "Zabytki Kołobrzegu"

W środę 13 kwietnia, o godzinie 11.00 przy głównym wejściu do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii wykonanych przez uczniów ośrodka.
Pomysłodawcami wystawy są nauczyciele: Kinga Świderska oraz Krzysztof Biełooki, członkowie zespołu ds. promocji ośrodka. To pierwsza taka inicjatywa w historii ośrodka, który w tym roku będzie obchodzić swoje 35-lecie. Wszystkie zdjęcia wykonali uczniowie w ramach zajęć. Zostaną one wyeksponowane na ogrodzeniu od strony ulicy Rzecznej. Opisy do fotografii wykonane zostały w języku polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim. Zamieszczony został również odnośnik do opisu każdego zabytku w postaci kodu QR.
Nasza wystawa w mediach:
Opracowanie: Okruszek


Spotkanie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Dzisiaj odwiedziły nas uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Opowiedziały nam o tradycjach wielkanocnych. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a wisienką na torcie były tematyczne upominki. Dziękujemy z całego serca i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

Opracowanie: Okruszek


„Żonkil dla Hospicjum”

Przekazaliśmy żonkile z bibuły wykonane przez naszych uczniów, podczas zorganizowanych na terenie ośrodka warsztatów, w ramach akcji „Żonkil dla Hospicjum”. Ilość żonkili przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji, dzięki czemu "Okruszek" włączył się w krzewienie idei hospicyjnej - zbiórki na rzecz Hospicjum podczas Pól Nadziei, która odbędzie się 10 kwietnia.

Opracowanie: OkruszekSpotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatoej Policji

W dniu dzisiejszym odwiedził nas Daniel Kolasiński, funkcjonariusz Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu. Głównym tematem spotkania była profilaktyka przemocy. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest konflikt, agresja i przemoc, jak radzić sobie z tymi zjawiskami i nie dopuszczać do nich, a przede wszystkim jakie są konsekwencje używania przemocy. Uczniowie skorzystali też z porad, w rozmowach indywidualnych z funkcjonariuszem.

Opracowanie: Okruszek
Warsztaty malowania jajek metodą batikową

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole z okazji Świąt Wielkanocnych odbyły się warsztaty malowania jajek metodą batikową. Za pomocą szpilki osadzonej w drewienku uczniowie nanosili na skorupkę jaja rozgrzany wosk, tworząc wzór oraz barwili je wybranym kolorem. Wszyscy wykazali się ogromną aktywnością twórczą. Kreatywnych pomysłów było wiele, powstały istne pisankowe cudeńka. Zobaczcie sami.

Opracowanie: Okruszek


Wielkanocne inspiracje - warsztaty rękodzieła artystycznego

Opracowanie: OkruszekCo roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolory niebieskie, jako znak solidarności z osobami z autyzmem.
Celem akcji było zwiększenie świadomości wśród uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego