Styczeń 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Styczeń 2022

Wydarzenia


Zima z Makatonem

Jeszcze przed feriami nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnej imprezie z cyklu Pory Roku z Makatonem - ZIMA Z MAKATONEM zorganizowanej przez panie Dorotę Filipczak - Wojnicz, Justynę Wysocką - Kasprzak, Kamillę Smykowską, Paulinę Sotyń i Kingę Świderską. Jak zwykle było dużo nauki przez zabawę. Dzieci utrwalały znane gesty i symbole Makaton. Uczyły się nowych piosenek i wierszyków. Poznawały zimowy świat za pomocą wszystkich zmysłów. W sali  zagościł lód, wiatr, biel, smak mięty i zapach lasu, a śnieżna burza i bitwa na śnieżki zrobiły furorę!

Organizatorzy: DorotaFilipczak - Wojnicz, Justyna Wysocką - Kasprzak,
Kamilla Smykowską, Paulina Sotyń i Kinga Świderską
Zima z Makatonem


Warsztaty "Ptaki zimą"

Podczas warsztatów rękodzieła artystycznego "Ptaki zimą", uczniowie wykonali karmniki dla ptaków z materiałów pozyskanych z recyklingu oraz z ziaren.

Opracowanie: "Okruszek"Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły dnia 26 stycznia została przeprowadzona pogadanka podczas której funkcjonariusz policji Pan Daniel Kolasiński przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Następnie uczniowie przystapili do rozwiązania zadań: była krzyżówka, rozsypanka literowa, puzzle, zagadki, z którymi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.
Zespół ds. bezpieczeństwa życzy wszystkim spokojnych i bezpiecznych ferii a Panu Danielowi dziękujemy za przekazaną wiedzę oraz poświęcony czas.

Opracowanie: Zespół ds bezpieczeństwa


Lekcja muzealna

Uczniowie klas VII A SP i III C PP odwiedzili Muzeum miasta Kołobrzeg i uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat czasów PRL-u.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki, Kamilla mykowska


Wybory w "Okruszku"

W dniu wczorajszym odbyły się w naszym ośrodku wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Kołobrzegu. Nasi uczniowie mieli okazję zdobyć nowe obywatelskie doświadczenie. Pragniemy ogłosić, że nasz kandydat Marcel Bałuk otrzymał wystarczającą liczbę głosów do uzyskania mandatu do Młodzieżowej Rady Miasta w Kołobrzegu. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne informacje.

Opracowanie: Paulina Sotyń


SOSW „Okruszek” gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

„Dobre uczynki mają większą moc, niż słowa”

SOSW „Okruszek” gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Z wielką przyjemnością dzielimy się informacją, że uczniowie biorący udział w Innowacji Pedagogicznej „Radość Tworzenia” pod kierunkiem A. Leśniewskiej wsparli 30. Finał WOŚP Kołobrzeg  wystawiając na aukcje jedyne w swoim rodzaju, własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe. To co, gramy razem? Cel szczytny: okulistyka dziecięca!
Poniżej linki do licytacji:
Opracowanie: Anna Leśniewska


Oto nasz kandydat do Młodzieżowej Rady Miasta w Kołobrzegu - Marcel Bałuk. Wybory odbędą się 24 stycznia 2022r.

Oto nasz kandydat do Młodzieżowej Rady Miasta w Kołobrzegu - Marcel Bałuk. Wybory odbędą się 24 stycznia 2022r.


Miły prezent

Aż z południa Polski dotarł do naszej szkoły bardzo miły prezent. Pan Wojciech Kopeć, właściciel firmy 4 Pory Roku, kiedy usłyszał o działalności naszej placówki, ufundował klasie I B PP sprzęt ogrodniczy. Otrzymaliśmy między innymi rękawice, nasiona kwiatów, warzyw i owoców oraz narzędzia ogrodnicze. Całość zostanie wykorzystany jako pomoce dydaktyczne w klasach przysposabiajacych do pracy. Za miły gest Panu Wojciechowi bardzo dziękujemy!

Opracowanie: Paulina Sotyń
Prezent dla "Okruszka"Warsztatach rękodzieła artystycznego "Tydzień dla Babci i Dziadka"

Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego "Tydzień dla Babci i Dziadka" podczas których wykonali ozdobne, zapachowe świece oraz dekoracyjne serduszka z guzików. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i samych radosnych chwil.

Prowadzący Beata Rebelska, Joanna BaksaPodziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu

Wczoraj odwiedzili nas funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Przedstawiciele policji wsparli "okruszkowe serce" ogromną porcją nakrętek. Dziękujemy Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu za współpracę. A wszystkich zachęcamy do dalszego uzupełniania kosza w Okruszku. Tą postawą proekologiczną dbamy o środowisko a także możemy pomóc potrzebującym dzieciom w leczeniu.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego