Luty 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2023

Wydarzenia


TV OKRUSZEK

Posłuchajcie porad uczniów "Okruszka" - Adriana, Marcela, Anastazji i Gabrysi na temat "Bezpiecznych ferii zimowych 2023". Film z kanału SOSW "Okruszek": https://youtu.be/UxyGozhWYN4  Pomysł i realizacja filmu: Krzysztof Biełooki, Paulina Sotyń, Kinga Świderska. Montaż Krzysztof Biełooki. Posłuchajcie również piosenki "Śpiewające Brzdące - Odblaski" o noszeniu odblasków w nocy. Dzięki temu jesteście widoczni na drodze! Źródło: https://youtu.be/xOUCbUyVy5Y

Opracowanie: Okruszek
Film o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych 2023.Warszaty "Opadające emocje"

Odbyły się warsztaty zatytułowane "Opadające emocje" przeprowadzone orzez p. Annę Olczak. Ich celem  było pobudzenie wyobraźni twórczej, wdrażanie do aktywności, kreatywności manualnej i plastycznej, czerpanie radości i poczucia własnej wartości, satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Bardzo ważne jest również wywołanie efektu chromoterapeutycznego i działania relaksacyjnego.

Opracowanie: Okruszek


Warsztaty plastyczne i ruchowe

Odwiedziła nas młodzież uczestnicząca w PROJEKT SOCJOMOVENS Rymań-Pyrzyce 2023; WYKLUCZENIE- jako problem i zadanie czułego bycia we wspólnym świecie. Nasi goście przygotowali dla uczniów warsztaty plastyczne i ruchowe, podczas których wszyscy mogli się poznać i ciekawie spędzić czas w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu i Zespół Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach.

Opracowanie: OkruszekWizyta pana Policjanta i cenne reday na ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, w szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem policji na temat „Bezpiecznych ferii zimowych”. Pan policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powtórzył jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Pan Daniel wspomniał również o zachowaniu rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami. Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Opracowanie: OkruszekOkruszkowy Bal Karnawałowy

Podczas Okruszkowego Balu Karnawałowego uczniowie uczestniczyli we wspaniałej zabawie, brali udział w konkursach oraz degustacji pysznych sałatek i deserów w kawiarence ,,Florentynka".
Uczestnicy zabawy otrzymali nagrody za wspaniałe, pomysłowe stroje i maski.
Składamy serdecznie podziękowania  uczennicom z klasy III B z Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza za pomoc w przygotowaniu i udział we wspólnej zabawie.

Opracowanie: Okruszek„Góra grosza”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji „Góra grosza”. Zebraliśmy kwotę w wysokości 269 pln.

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego