Listopad 2021 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Listopad 2021

Archiwum > Wydarzenia > 2021


Andrzejki w świetlicy

W poniedziałkowe popołudnie świetlica zamieniła się w komnatę wróżb. Pałacowe karty pokazały uczestnikom jaką są postacią bajkową a tradycyjny wosk rozbudził fantazję uczniów. Było dużo radości i śmiechu.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska


"Andrzejkowa magia"

W piątek w Okruszku odbyły się andrzejki. Uczestnicy mieli sposobnoś poznać tradycje i zwyczaje związane z dniem świętego Andrzeja. W magicznymnastroju uczniowie wróżyli sobie przyszłe zawody, przestrogi, imiona przyszłych miłości, itp. Zakończenie zabawy zwieńczył słodki poczęstunek upieczony przez okruszkowe wróżki.  Z niecierpliwością czekamy do poniedziałku na rozstrzygnięcie konkursu "Mój andrzejkowy but".

Opracowanie: Okruszek


Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu

Kolejny raz uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu, aby porozmawiać o legendach i podaniach, które otwierają cudowny świat pradawnych zdarzeń, postaci i miejsc. Przeżyli niezwykłą przygodę dzielnego szewczyka, który pokonał smok.

Opracowanie: Anna LeśniewskaList od Ministra Edukacji i Nauki

"Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu--wielki-final-inicjatywy-mein.

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki"


"Jesień z Makatonem"

Dzisiaj na szkolnej sali gimnastycznej odbyło się jesiennespotkanie z Makatonem. Przypomnieliśmy sobie wszystko co związane jest z jesienią: barwy zjawiska pogodowe, zwierzęce zwyczaje. Śpiewając znane piosenki i bawiąc się animacyjną chustą, balonami z zagadką, kolorowymi latawcami i zbierając wirujące, barwne liście utrwaliliśmy sobie symbole i gesty obrazujące jesienne nastroje. Było wesoło, energetycznie i twórczo i w takim nastroju chcemy oczekiwać zimy.

Opracowanie: Paulina Sotyń
Film i zdjęcia:
Jesień z Makatonem
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji #SzkołaDoHymnu i o godzinie 11.11 uroczyście zaśpiewali hymn Polski.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio
Zdjęce:#SzkołaDoHymnu
#SzkołaDoHymnu"Zdrowe żywienie to mądre myślenie - wirusom i zarazkom mówimy nie"

22 listopada uczniowie wzięli udział w akcji promującej zdrowy styl życia: "Zdrowe żywienie to mądre myślenie - wirusom i zarazkom mówimy nie",  podczas której nauczyli się jak dbać o własne zdrowie oraz prawidłowo się odżywiać
Opracowanie: Beata Rebelska


Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku

W poniedziałek 15.11.2021 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW „Okruszek” z klas IA, IC, IIB i IIIA wzięli udział w wycieczce do Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Zwiedzali obiekt, w którym w czasach funkcjonowania Układu Warszawskiego wojska radzieckie składowały głowice atomowe. Uczniowie oglądali pomieszczenia magazynowe oraz halę przeładunkową z urządzeniami służącymi do przemieszczania wózków z głowicami. Oglądali ekspozycję, która przybliżała codzienne życie żołnierzy stacjonujących w bazie i ich rodzin. Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001 jest oddziałem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce, pozostałość po atomowym arsenale Związku Radzieckiego. Miłym akcentem kończącym naszą wycieczkę było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Tak więc wycieczka, oprócz walorów poznawczych – zapoznania z historią Polski i regionu, miała również charakter  integracyjny. Za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Urbaniakowi.

Opracowanie: Wojciech Buszka
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego