Styczeń 2020 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Styczeń 2020

Archiwum > Wydarzenia > 2020
 
Bal karnawałowy

We wtorek 28.01.2020r uczniowie SOSW „Okruszek“, jak co roku w okresie karnawału, uczestniczyli we wspaniałym balu, na który zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu. Dla wielu uczniów i ich rodziców było to ważne wydarzenie, na które specjalnie przygotowano karnawałowe przebrania i kreacje. Wszyscy świetnie się bawili przy dobrej muzyce, a w przerwie od tańca mogli uzupełnić  energię, przy bogato zastawionym stole. Ciasta i przekąski przygotowali rodzice dzieci i młodzieży ze szkolnego koła Caritas działającego w SP nr 8. Serdecznie im za to dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy się razem bawić: pani dyrektor SP nr 8 Małgorzacie Markiewicz, pani wicedyrektor  Mirosławie Majkowskiej, pani Dorocie Spychalskiej - katechetce i współorganizatorce balu. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy ze szkolnego koła Caritas, którzy pomagali nam i bawili się razem z nami. Bez nich ta zabawa nie byłaby tak radosna. Był to nasz 15 wspólny bal, który stał się już elementem naszej karnawałowej tradycji.
 
 

Opracowanie: Wojciech BuszkaGrafika: serce na dłoni.

Hospicjum to też życie

22 stycznia  2020 r. najstarsi uczniowie ośrodka  uczestniczyli w spotkaniu, na które została zaproszona Koordynator Wolontariatu Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu – Pani Alina Hajdamowicz. Uczniowie obejrzeli film Fundacji Hospicyjnej, dowiedzieli się, na czym polega praca w Hospicjum i jakie są jego zadania. Pani Alina opowiedziała młodzieży o funkcjonowaniu Hospicjum oraz o działalności i zaangażowaniu wolontariuszy hospicyjnych. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w kwietniowej akcji „Pola Nadziei”, organizowanej przez kołobrzeskie Hospicjum
Zajęcia prowadzone prze Panią Alinę miały na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby drugiego człowieka, dzięki czemu zmotywowały uczestników do dalszego, aktywnego udziału w niesieniu bezinteresownej pomocy.

Opracowanie: Beata Rebelska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego