Maj 2024 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2024

Wydarzenia


Rajd "Czerwone Słoneczko "

We wtorek 21.05.2024 drużyna z SOSW "Okruszek " uczestniczyła w Rajdzie "Czerwone Słoneczko " zorganizowanym przez SOSW Warnino.  Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Czerniak,  Jakub Puton, Radosław Rypulak, Wiktor Szafraniec, Kamil Szczęsny i Filip Wąsowski. Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Wojciecha Buszki i Rodosława Michałowskiego pokonali 12-kilometrową trasę rajdu wiodącą przez las i rezerwat Warnie Bagno. Po powrocie do Warnina na wszystkich uczestników czekała kiełbasa z ogniska, bigos i słodkości.  Brawa dla dzielnych chłopaków.I Przegląd Małych Form Teatralnych "Bursztynowa Melpomena"

Nasi uczniowie wzięli udział w I Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Bursztynowa Melpomena". Zespół Kryształki Soli wystąpił w przedstawieniu "Solne Źródełko". Nasi artyści: Lila, Julia, Marysia, Piotr, Damian, Filip zdobyli zaszczytne drugie miejsce. Gratulujemy młodym artystom i ich opiekunom paniom: Paulinie Sotyń, Dorocie Filipczak-Wojnicz, Kamilli Smykowskiej, Justynie Wysockiej- Kasprzak,  Aleksandrze Politowskiej, Kindze Świderskiej.

Opracowanie: OpracowanieMiędzynarodowy Dzień Fryzur z Papieru

Już drugi raz braliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Fryzur z Papieru. Uczniowie w klasach wykonali różne fryzury w których pozowali do zdjęć na ściance. Kreatywność uczniów oceniała profesjonalna fryzjerka pani Ola, która opowiedziała nam o swoim zawodzie. Na zakończenie wykonała piękną fryzurę Anastazji. Wszyscy uczestnicy  za piękne fryzury otrzymali słodki poczęstunek.

Opracawnie: Irena Kołodziej - Wałęska
Dzień Fryzur z Papieru 2024Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół to doskonała okazja do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów. Naszą szkołę dziś odwiedził Pan Piotr, pszczelarz, który pokazał uczniom jak wygląda ul, omówił w jaki sposób pracują  pszczoły oraz dlaczego pszczoły są istotne dla naszego środowiska. Chętni uczniowie mogli przymierzyć strój pszczelarza, posmakować miodu i zrobić zdjęcie w fotobudce ozdobionej pszczółkami zrobionymi przez uczniów w klasach.

Opracowanie: Okruszek


Program "Guj z nami"

Ostatnie zadanie z programu Gotuj się na zmiany, w którym biorą udział klasy III a, VIII a i VIII b jest już za nami. Celem zajęć w dołączonych scenariuszach dla klasy III było zapoznanie z zasadami przechowywania żywności oraz zapobieganie ich zepsuciu, natomiast klasy ósme zostały zapoznane z niezbędnikami funkcjonalnej kuchni oraz ich przeznaczeniem. Na zakończenie działań uczniowie wraz z nauczycielami mieli za zadanie wykonać plakaty. W fotorelacji przedstawiamy efekty wspólnej pracy każdej z klas.

Opracowanie: OkruszekHipoterapia

Uczniowie z klasy IV A, VI A, VII A i II A uczestniczyli w zajęciach hipoterapii w Stadnina Michalski w Budzistowie. Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z dotacji Gminy Miasto Kołobrzeg w wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert o wsparcie realizacji zadania publicznego w 2024 r.

Opracowanie: OkruszekPożegnanie pani Dyrektor

W dniu dzisiejszym uroczyście pożegnaliśmy panią dyrektor Helenę Rudzis - Gruchałę. Były wspomnienia pierwszego dnia pracy, łzy wzruszenia, ale też radości. Pani dyrektor dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia na nowej ścieżce zawodowej!

Opracowanie: OkruszekMy w mediach

W Wiadomościach Toruńskich można obejrzeć relację z rozdania nagród i wystawę prac konkursowych z wyróżnioną pracą naszego ucznia Piotra.
Więcej:

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaPrzedstawienie "GANG ŚMIECIAKÓW"

7 maja gościliśmy w Okruszku artystów z Fundacji Grupa T z Torunia. Aktorzy wystąpili w  przedstawieniu pt.: "GANG ŚMIECIAKÓW", które prezentowało sposoby dbania o środowisko według zasady "zero waste",  w zabawny i pouczający sposób promowało zdrowy styl życia i wartości ekologiczne. Spektakl zabrał widzów do świata, gdzie rozgrywa się dramat zwierząt a ludzie bezmyślnie przyczyniają sie do niszczenia środowiska. Mimo wagi tematu wszyscy bawili się świetnie dzięki wspaniałej grze aktorskiej. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka".

Opracowanie: Okruszek


Hipoterapia

Uczniowie z klasy IIIB uczestniczyli w zajęciach hipoterapii w Stadnina Michalski w Budzistowie. Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z dotacji Gminy Miasto Kołobrzeg w wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert o wsparcie realizacji zadania publicznego w 2024 r.

Opracowanie: Okruszek


Lauret konkursu "Ekologia Jana Pawła II"

Wytrwałość i cierpliwa praca zawsze przynosi wspaniałe efekty. W świetlicy odkrywamy i rozwijamy talenty uczniów. Piotr brał udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ekologia Jana Pawła II" pod  Patronatem Honorowym Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego. Za swą pracę otrzymał wyróżnienie i piękny prezent.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego