Czerwiec 2024 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Czerwiec 2024

WydarzeniaZajęcia w "Brzozowym zakątku"

Uczniowie klas VIII a i VIII b  uczestniczyli w dniu dzisiejszym w zajęciach z biblioterapii w Miejska Biblioteka Publiczna Kołobrzeg "Brzozowy zakątek". Pani Agata przeczytała książkę pt. „Hej, Przedziadku!” o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami, napisaną przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu The Beatles.
Książka opowiada o przygodach Przedziadka, czyli przesympatycznego dziadka, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże. Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód.
Uczniom tak się spodobało,  że poprosili  o przeczytanie kolejnej bajki pt. "Ośmiornica na dachu".
To piękna historia o przyjaźni, akceptacji innych i o sąsiedzkiej pomocy. Magiczna feeria kolorów i ciepłych, dobrych uczynków.
Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali piękne prace plastyczne.

Opracowanie: Kamilla WinieckaZajęcia profilaktyczne o cukrze

Ile cukru jest w naszych ulubionych przekąskach i napojach? Klasa VIII a podczas zajęć profilaktycznych z panią pedagog miała za zadanie sprawdzić ilość cukru na podstawie informacji zawartych na opakowaniu.  Następnie z pomocą  uczniowie ważyli cukier do woreczków i wykonali plakat, który można zobaczyć na tablicy w korytarzu szkoły. Celem zajęć było podniesienie świadomości wśród uczniów na temat zdrowego odżywiania oraz zwrócenie uwagi na podejmowanie świadomych decyzji zakupowych. Uczniowie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Opracowanie: pedagog Kamilla WinieckaDzień Otwarty w "Okruszku"

Za nami pełen pozytywnych emocji Dzień Otwarty. Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonała p.o. dyrektora ośrodka, pani Malgorzata Mularczyk wraz z zaproszonymi gośćmi - starostą kołobrzeskim, panem Mirosław Tessikowski i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, panem Adam Swat. Boisko przy naszej szkole wypełniło się różnego rodzaju atrakcjami - były warsztaty bursztynowe przygotowane przez Muzeum Bursztynu Kołobrzeg, malowanie toreb, szycie maskotek, malowanie twarzy, bańki mydlane a także koncert mis kryształowych prowadzony przez panią Ewelinę Żurowicz Fundacja Mandala Joga. Odwiedzili nas uczniowie z Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie . Wśród gości nie zabrakło również współpracujących z naszą szkołą firm - Gandelinka Park Kędrzyno i Centrum Ogrodnicze Żulicki. O strefę relaksu i pyszną kawę zadbała firma Coffeedesk. A o poczęstunek dla  wszystkich gości zadbało Centrum Eventowe Fregata . Na stoisku gastronomicznym dostępne były pierogi, ciasta, domowy chleb i smalec. Dla małych wielbicieli słodkości przygotowano watę cukrową. A wszyscy chętni wzięli udział w tańcu integracyjnym oraz w loterii fantowej. Przyszli uczniowie naszej szkoły mogli wraz z rodzicami zwiedzić ośrodek i wziąć udział w warsztatach scrapbookingu, a także poznać tajniki druku 3D. Dziękujemy również wolontariuszom z Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu za pomoc w organizacji. Niesprzyjająca pogoda zupełnie nie przeszkadzała w zabawie. To było fantastyczne popołudnie!


Opracowanie: Okruszek"Kreatywna Matematyka"

Uczniowie z klasy IIA i klasy IIIB zakończyli działania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna Matematyka". W ciągu całego roku szkolnego zrealizowano 16 zadań z ośmiu modułów. Zadania były bardzo ciekawe, dostosowane do możliwości uczniów i angażowały wszystkie zmysły. Po zrealizowaniu ostatniego modułu uczniowie obu klas wraz z wychowawczyniami - panią Kamillą Smykowskiej i panią Kingą Świderską - otrzymali certyfikaty.

Opracowanie: Kinga ŚwiderskaSpotkanie autorskie w "Brzozowym Zakątku"

W maju klasa  8 B pod kierunkiem pani Moniki Tyszkiewicz-Machnio uczciła Święto Pracy, Święto Narodowe Trzeciego Maja.  Uczniowie wzięli udział w spotkaniu  autorskim w "Brzozowym Zakątku". Gościem zaproszonym był Marcin Kozioł, autor wielu znanych i lubianych książek dla dzieci. Światowy Dzień  Pszczoły oraz przedstawienie „ Gang śmieciaków”  było doskonałą okazją do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów. Podczas zajęć kulinarnych w szkolnej kuchni uczniowie samodzielnie przygotowali  przepyszne gofry. Na zakończenie programu Gotuj się na zmiany wykonali ostatnie zadanie, którego  celem było przygotowanie plakatu z instrukcją jak przechowywać żywność oraz jak zapobiegać zepsuciu produktów. Uczniowie projektowali własne kuchnie wraz z urządzeniami aby były jak najbardziej funkcjonalne. Z okazji Dnia Mamy przygotowali pudełko z niespodzianką.


Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-MachnioNagroda dla naszego ucznia Wiktora Szafrańca

Mieliśmy dzisiaj zaszczyt spotkać się z delegacją ze Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg z II Pleneru malarskiego "Impresje morskie", który odbył się na Kamiennym Szancu w dniu 1 czerwca 2024 roku. Uczestniczył w nich uczeń naszego ośrodka - Wiktor Szafraniec, któremu artyści wręczyli nagrodę za malarską pracę przedstawiajacą motywy morskie. Gratulujemy Wiktorowi nagrody i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Jako społeczność "Okruszka", mamy nadzieję na dalszą współpracę z lokalnymi artystami.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki"Kawałek serca dla zwierzaka"

Zakończyliśmy akcję pod hasłem "Kawałek serca dla zwierzaka". Akcje tego rodzaju posiadają ogromną moc, uczą one empatii, rozbudzają chęć niesienia pomocy słabszym od nas i przynoszą sporo satysfakcji.

Opracowanie: Anna OlczakUdział naszych uczniów w plenerze w II Plenerze Malarskim Morskie Impresje

W dniu dzisiejszym 01.06.2024r. z okazji Dnia Dziecka chętni uczniowie  z naszego ośrodka wraz z rodzicami brali udział w II Plenerze Malarskim Morskie Impresje, który odbył się przy Kamiennym Szańcu. Uczeń Wiktor Szafraniec z pomocą pani Judyty Młynarczyk Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg namalował obraz farbami na sztaludze. Był to w całości pomysł ucznia.
Dziękujemy zaangażowanym rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie wypieków oraz słodyczy dla wszystkich dzieci na imprezie.
Dziękujemy za zaproszenie Club Rotary Kołobrzeg, Stowarzyszenie Artystów Grupa Kołobrzeg, PSONI Koło w Kołobrzegu.
Poniżej krótka fotorelacja.

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego