Wydarzenia rok szkolny 2017-2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia rok szkolny 2017-2018

Szkolne Koło Wolontariatu"Zakrętki dla potrzebujących"

To akcja trwająca od początku roku szkolnego. Zamysł zbierania był taki, że pomożemy dzieciom z innych szkół w zakupie potrzebnego sprzętu, który ułatwiłby im funkcjonowanie w życiu codziennym. Z czasem wszystko się zmieniło, ponieważ okazało się, że w naszym ośrodku, nasz kolega Kuba potrzebuje również dużej ilości zakrętek, by móc skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego. Można powiedzieć: "strzał w dziesiątkę". Do tej pory zgromadziliśmy ogromne ilości nakrętek, ale dzięki temu, ze rodzice Kuby odbierają je na bieżąco nie mamy problemu z przechowywaniem.
                                                                                
Opracowanie: A. Olczak
    Ostatnie zimowe dokarmianie ptaków

W ramach naszego Koła Wolontariatu pomagamy ludziom i zwierzętom. Organizowaliśmy już zbiórkę karmy dla schroniska, teraz postanowiliśmy zadbać o biedne ptaki, które o tej porze roku szczególnie potrzebują naszej pomocy, ponieważ same nie znajdą sobie jedzenia pod śniegiem.

Opracowanie: Ania Olczak
    Koło Wolontariatu i „Zbiórka karmy dla schroniska”

Ogromna radość wstąpiła w nasze serca, kiedy zobaczyliśmy, jaki był odzew na naszą akcję. Poza tym czujemy, że najwięcej szczęścia jest w nas, kiedy dajemy, pomagamy, szczególnie tym najsłabszym i najbiedniejszym. Dzisiaj odwiedziliśmy schronisko, smutno nam, że przebywa tam tyle zwierząt, ale cieszymy się z tego, że mają tam, co jeść, jest im ciepło, a najważniejsze, że pracują tam ludzie kochający zwierzęta i im oddani.  
DZIĘKUJEMY!

Opracowanie: Ania Olczak
    Szkolne Koło Wolontariatu
Czas zadumy i refleksji!

Przed 1 listopada, jak co roku, wybraliśmy się na Cmentarz Komunalny w Kołobrzegu, aby zapić światełko pamięci tym, którzy odeszli.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz


PLAN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W ROKU 2017/2018
© Copyright 2017 by SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego