Grudzień 2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"
Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670
SZKOŁA    INTERNAT
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2018

Wydarzenia SzkołaWYPIEK PIERNICZKÓW W MIELNIE

W ciasteczkach piernikowych
zamknięty jest smak i zapach
Świąt Bożego Narodzenia.

Zbliżające się święta i atmosfera im towarzysząca zachęciła uczniów z klasy VII b, z klasy III c oraz z klasy II PP, do udziału w warsztatach pieczenia, wycinania i dekorowania pierników w Gospodarstwie Agroturystycznym w Mielnie. Uczniowie samodzielnie przygotowali, upiekli, udekorowali oraz zapakowali pierniki. Każdy spróbował jak smakuje własnoręcznie wykonane dzieło kulinarne. W związku z tym, że pierniki to magiczne ciasteczka, ich wykonanie dało wszystkim wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza że przed świętami można je podarować najbliższej osobie lub powiesić na choince, co też uczniowie z pewnością uczynią.

Opracowanie: Beata Rebelska


Roztrzygnięcie konkursu

Z końcem ubiegłego miesiąca zakończył się konkurs organizowany przez Polskie Radio Dzieciom p.n.: „Kolorowy Piórnik”. Uczniowie w ramach zajęć logopedycznych i plastycznych, wykonali prace na temat: jak wygląda szkoła słuchaczy Radia. Zgodnie z regulaminem konkursu dzieci mogły użyć w swoim rysunku tylko jednego, ale za to ulubionego koloru. Jaki jest efekt ich pracy można obejrzeć na naszym szkolnym facebooku lub na stronie Polskiego Radia Dzieciom, w zakładce KONKURSY, gdzie w radiowej galerii zaprezentowano wszystkie nadesłane prace. Za udział w konkursie nasi uczniowie otrzymali od organizatora miłe upominki do szkolnego piórnika oraz kolorowanki.

Opracowanie: Dorota Filipczak - WojniczMIKOŁAJKI 2018

W dniu 6.12.2018 r. w SOSW "Okruszek" odbyły się MIKOŁAJKI. Uczniowie otrzymali kalendarze adwentowe. Prezenty roznosili śnieżynki oraz Mikołaj z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci z wielką radością witali Mikołaja.

Opracowanie: Halina Lesyk
 Konkursowy wieniec adwentowy

 
 
Trzy nasze wieńce adwentowe biorą udział w konkursie lokalnym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Kołobrzegu. Wieńce przygotowali: Anastazja, Kacper i Arek.
 
Prosimy o trzymanie kciuków!
 

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz„Góra Grosza` 2018”

W „Okruszku” zbieramy Okruszkową Górę Grosza. Dołącz się do nas!

Opracowanie: Elżbieta Wolska - Grębosz


"Słodki prezent"

03 grudnia 2018r. słodki prezent mikołajkowy dla uczniów SOSW „Okruszek” podarowały kołobrzeskie pszczółki. Ich przedstawiciele czyli członkowie Terenowego Koła Pszczelarzy w Kołobrzegu pan Józef Filipczak i Zbigniew Krawczyński, w imieniu wszystkich pszczelarzy, przynieśli nam 19 litrów prawdziwego, pachnącego miodu. Z takim zapasem najlepszego lekarstwa na świecie zbliżająca się zima nie będzie nam straszna.
Dziękujemy pszczołom i ludziom o wielkich sercach.
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"
                                                      Ks.Twardowski
W ramach naszego Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowana została zbiórka środków opatrunkowych i sanitarnych dla kołobrzeskiego hospicjum.
Pamiętajmy i nieśmy pomoc tym, którzy jej potrzebują, okażmy serce!
Opracowanie: Anna Olczak
© Copyright 2017 by SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego