Wydarzenia I semestr 2017-2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia I semestr 2017-2018

Internat


Spotkanie Wigilijne!

Tradycyjnie w internacie odbyło się Spotkanie Wigilijne z opłatkiem, życzeniami, kolędowaniem i wspólnym biesiadowaniem przy świątecznym stole z piernikami, roladą makową i tortem Pavlovej. Był też wspólny prezent dla wychowanków - wspaniałe gry Smart Games. Ale nasze przygotowania do Bożego Narodzenia trwały kilka dni i obejmowały między innymi szycie maskotek z filcu w prezencie dla najbliższych.
Życzymy wesołych świat!

Opracowabie: Elżbieta Wolska-Grębosz

    


Domowe SPA – Maseczka z żyworódki

Kolejnym etapem działania innowacyjnego w internacie było wykonanie maseczki z żyworódki. Wychowankowie z zaciekawieniem przygotowywali maseczkę z płatków owsianych i żyworódki o którą wcześniej dbali. Po przygotowaniu maseczki urządziliśmy w internacie „salon kosmetyczny”. Dziewczęta zadbały o skórę twarzy a chłopcy nawilżali maseczką dłonie.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska    
Koło Wolontariatu i „Zbiórka karmy dla schroniska”

Ogromna radość wstąpiła w nasze serca, kiedy zobaczyliśmy, jaki był odzew na naszą akcję. Poza tym czujemy, że najwięcej szczęścia jest w nas, kiedy dajemy, pomagamy, szczególnie tym najsłabszym i najbiedniejszym. Dzisiaj odwiedziliśmy schronisko, smutno nam, że przebywa tam tyle zwierząt, ale cieszymy się z tego, że mają tam, co jeść, jest im ciepło, a najważniejsze, że pracują tam ludzie kochający zwierzęta i im oddani.  
DZIĘKUJEMY!

Opracowanie: Anna Olczak
    Działanie innowacyjne „Moje naturalne kosmetyki – Dbamy o własne zdrowie”

To już kolejne zajęcia w ramach działania innowacyjnego w internacie.  Wychowankowie tym razem wykonali „Mleczko różane do kąpieli” z produktów dostępnych w każdym gospodarstwie domowym. Atrakcyjnym dodatkiem do mleczka  były suszone latem płatki róż.
Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
    W atmosferze świąteczno-baśniowej!

Ach, co to było za elektryzujące popołudnie, prawdziwy wizyta w krainie baśni. Był gigantyczny bałwan, tron królewski, przejazd kolejką i baśniową karuzela.  
Zobaczcie sami!
Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    MIKOŁAJKI

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli zatrzymała się w Kołobrzegu i my też tam byliśmy, mimo deszczowej pogody. Było warto!  
Rano, jak co roku 6 grudnia, odwiedził nas Mikołaj i zostawił w butach wychowanków słodkości.  
To były klimatyczne Mikołajki!
Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    "Coco" - film, który zachwyca!

Ach, co to był za film! Pełen ciepła, niezwykłych kolorów, bo przecież akcja toczy się w Meksyku. To film z przesłaniem, że rodzina jest najważniejsza w życiu, a pamięć o przodkach daje moc. Były chwile śmiechu, ale i zadumy, a nawet niektórym łezka zakręciła się w oku. Za plakat oraz słodkości, pięknie dziękujemy Paniom z kina.  
Film polecamy WSZYSTKIM!
Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    


Balsam z żelków Haribo

Produkcji kosmetyków naturalnych ciąg dalszy. Tym razem wychowankowie internatu przygotowywali witaminowy balsam do ust ze słodkim, kusząco pachnącym akcentem. Balsam bezpośrednio po zastygnięciu został użyty przez wychowanków do pielęgnacji ust.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
    Działanie innowacyjne „Moje naturalne kosmetyki – Dbamy o własne zdrowie”

Pierwszy etap działania innowacyjnego rozpoczęliśmy przygotowaniem ciastoliny mydlanej. Wychowankowie internatu z zaciekawieniem wykonywali swój pierwszy kosmetyk z produktów dostępnych w kuchni. Było trochę białego bałaganu ale również mnóstwo zabawy przy ugniataniu ciastoliny.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
    Jesienne Przyjęcie Urodzinowe czas zacząć!

To była energetyczna uczta dla wszystkich zmysłów, duszy i ciała!!! Były prezenty, odśpiewane "STO LAT", życzenia, tort ze świeczkami, marzenia solenizantek - Anastazji i Dagmary - przy zdmuchiwaniu świeczek, pyszności na stole, a przede wszystkim była świetna zabawa przy dobrej muzyce.    
Następne przyjęcie wiosną, a solenizantkom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz

© Copyright 2017 by SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego