Rok szkolny 2016-2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"
Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670
SZKOŁA      INTERNAT
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

Przejdź do treści

Menu główne:

Rok szkolny 2016-2017

Wydarzenia Szkoła PrzyszpitalnaKonkurs Wiedzy o Kołobrzegu

W miesiącu maju został przeprowadzony w szkole przyszpitalnej Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu.
Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się znajomością historii grodu nad Parsętą.

Opracowanie: Tomasz PodgórskiKonkurs Wiedzy o Twórczości Janusza Korczaka

W miesiącu kwietniu został przeprowadzony w szkole przyszpitalnej Konkurs Wiedzy o Twórczości Janusza Korczaka. Uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym twórczości literackiej Janusza Korczaka. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe przekazane przez Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka RP.

Opracowanie: Tomasz PodgórskiMiędzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W szkole przyszpitalnej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta jest symboliczna dla literatury światowej. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Uczniowie zapoznali się z genezą tego święta i sami opowidzieli o książkach, które najbardziej lubią czytać.

Opracowanie: Tomasz PodgórskiPodziękowanie z Koła Naukowego "Paidagagos"

Opracowany w szkole przyszpitalnej zbiór pt. "O poezji Jana Twardowskiego" został przesłany do przedstawicieli Koła Naukowego "Paidagagos" działającego przy Katedrze Nauk o Wychowaniu w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Po zapoznaniu się z tym zbiorem słowa podziękowania w imieniu przedstawicieli koła naukowego przesłała Pani Marta Falińska.

Opracowanie: Tomasz Podgórski


"O poezji Jana Twardowskiego"

W szkole przyszpitalnej został opracowany zbiór pt. "O poezji Jana Twardowskiego". Znajdują się w nim opinie uczniów  na temat poezji twórcy. Zbiór dedykowany jest pamięci Jana Twardowskiego.

Opracowanie: Tomasz Podgórski


Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

W Filii SOSW „Okruszek" w Szpitalu Regionalnym w Kołobrzegu został obchodzony Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Święto przypada zawsze 10 grudnia na pamiątkę ogłoszonej 10 grudnia 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka podczas obrad w Paryżu Trzeciej Sesji Ogólnego Zgromadzenia ONZ. W celu upamiętnienia tego wydarzenia rezolucja 423(V) Zgromadzenia Ogólnego z 1950 r. ustanowiła dzień 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. W dążeniu do wypełniania postanowień Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka fundamentalne znaczenie ma mocno osadzona w procesie nauczania edukacja antydyskryminacyjna. Uczniowie szkoły przyszpitalnej zapoznali się z postanowieniami Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dzieci wypowiadały się na temat ważności praw człowieka we współczesnym świecie. Na zakończenie imprezy uczniowie wysłuchali nagrania muzycznego piosenki pt. „Mam prawo być inny”.

Opracowanie: Tomasz Podgórski


Dokarmiamy ptaki

Każdego roku kiedy tylko zaczyna się zima, nasze oczy zwrócone są na tych najsłabszych i bezbronnych, które bez naszej pomocy mogłyby nie przetrwać zimy. Ptaki najtrudniej mają wtedy, kiedy temperatura spada poniżej zera i zamarzają wszelkie kałuże, zbiorniki wodne. Bez jedzenia mogą przetrwać jakiś czas, chociaż niezbyt długo, natomiast bez wody umierają. Dlatego czujemy się potrzebni i pomagamy jak umiemy, zapewniając tym biedakom chociaż małą, szkolną stołówkę.

Opracowanie: Anna Olczak


Konkurs plastyczny "Anioły"

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szpitalu Regionalnym wzięły udział w przedświątecznym konkursie plastycznym zatytułowanym "Anioły". Technika wykonania - dowolna, liczył się przede wszystkim pomysł, estetyka pracy i oczywiście efekt końcowy. I miejsce zajęła praca Zuzanny G. - klasa V, z Mrzeżyna. Gratulujemy.

Opracowanie: Anna Olczak


Góra Grosza

Tradycją się stało, że w każdym roku w naszej szkole szpitalnej organizujemy akcję "Góra Grosza". Bardzo chętnie angażujemy się w zbieranie "grosików",by móc wesprzeć naszych kolegów i koleżanki z rodzin zastępczych, domów dziecka. Niestety dla nich los nie był tak łaskawy jak dla tych, którzy mają swoich bliskich przy sobie i własny dom.
Chcemy pokazać, że ta "odrobina serca" może rozchmurzyć niejedną dziecięcą twarzyczkę.

Opracowanie: Anna Olczak


Konkurs piosenki

W szkole szpitalnej został zorganizowany konkurs piosenki, w którym udział wzięło osiem kandydatek w różnych grupach wiekowych. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Jakubczyk w piosence "Aleluja", wyróżniona została również piosenka w wykonaniu Diany Pieśli "Anioł". Kandydatki wykonywały swoje utwory w językach: polskim, rosyjskim i angielskim.

Opracowanie: Anna Olczak


Podziękowanie z Koła Naukowego " Paidagagos"

Opracowane w szkole przyszpitalnej zbiory literackie zostały przesłane do przedstawicieli Koła Naukowego " Paidagagos" działającego przy Małoplskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Po zapoznaniu się z opracowaniami, Pani Marta Falińska przesłała list z podziękowaniami dla uczniów i nauczyciela.

Opracowanie : Tomasz Podgórski


Podziękowanie od Pani Ewy Tuwim- Woźniak z Fundacji im. Juliana i Ireny Tuwim

Opracowany w szkole przyszpitalnej zbiór pt. "O twórczości Juliana Tuwima" został przesłany Pani Ewie Tuwim -Woźniak z Fundacji Juliana i Ireny Tuwim w Warszawie. Po zapoznaniu się z tym zbiorem Pani Ewa Tuwim -Woźniak przesłała list z podziękowaniami dla nauczyciela i uczniów.

Podziękowania - otwórz (.pdf)

Opracowanie: Tomasz Podgórski
© Copyright 2017 by SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego