Marzec 2018 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"
Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670
SZKOŁA      INTERNAT
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2018

Wydarzenia Szkoła


Szkoła Przysposabiająca

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy stale doskonalą i zdobywają nowe umiejętności w zakresie przysposobienia do pracy, podczas zajęć z ogrodnictwa w Centrum Ogrodniczym Żulicki oraz w Centrum Ogrodniczym „Plon”, zajęć kulinarnych, zajęć z gospodarstwa domowego oraz rękodzieła artystycznego.

Opracowanie: Beata RebelskaDziałanie innowacyjne „Moje naturalne kosmetyki – Dbamy o własne zdrowie”

To już kolejne zajęcia w ramach działania innowacyjnego w internacie. Wychowankowie tym razem wykonali „Mgiełkę orzeźwiającą do ciała”. Do wykonania tego kosmetyku użyto jedynie wody i herbatek ziołowych, które doskonale orzeźwiają i odkażają skórę.

Opracowanie: Irena Kołodziej - WałęskaDziałanie innowacyjne

Produkcji kosmetyków ciąg dalszy. Doświadczeni już „okruszkowi kosmetolodzy” pokusili się tym razem na wykonanie pachnących mydełek. Tradycyjnie już z naturalnym i kusząco pachnącym akcentem, jakim były suszone płatki róży i nagietka. Gotowe mydełka znalazły swoje miejsce w łazienkach wychowanków.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska
    "Twoje dane, twoja sprawa"

W ramach programu realizowanego we współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane, twoja sprawa” odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przesłanych przez organizatora. Tematyka obejmowała ochronę danych osobowych i tożsamości cyfrowej.  Drugim etapem działań było zorganizowanie przez nauczycieli zajęć bazujących na zdobytej podczas szkolenia wiedzy i wykonanie przez uczniów ściennych gazetek tematycznych.

Opracowanie: Marta Staszczak
© Copyright 2017 by SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego